Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Zákaz návštěv v LDN a některých nemocnicích, situace prý není dramatická

11. 9. 2020

page.Name
Jak se nechal slyšet náměstek hejtmana Aleš Cabicar, přes nárůst případů nákazy covid-19 v kraji není dramatická a případy se daří tak zvaně trasovat. „Ve spolupráci s Fakultní nemocnici Hradec Králové víme, jak máme situaci řešit,“ řekl.

Přesto byly omezeny návštěvy ve zdravotnických zařízeních v kraji. Zákaz návštěv platí v celé Oblastní nemocnici Trutnov, v dalších krajských nemocnicích se týká onkologických oddělení a oddělení následné péče. Zákaz návštěv platí i v léčebnách dlouhodobě nemocných v Hradci Králové, Jaroměři a Opočně.

Mimořádná opatření zavádí kraj v souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací. V posledních dnech v Královéhradeckém kraji rapidně přibývá nakažených covidem-19. Nejhorší situace je na Trutnovsku, kde je ohnisko v soukromém domově důchodců v Úpici. Jde o snahu zamezit případnému zanesení infekce do zdravotních zařízení

Hradecká FN je jedinou nemocnicí v kraji, jež nyní nemocné s covidem-19 léčí. Podle zástupců této nemocnice pro to má dostatečné kapacity. V případě nutnosti by se do péče o nemocné covidem-19 zapojily krajské nemocnice.

ku dr
ČTK
Ilustrační foto