Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Kvůli uzavření škol a omezení pohybu přejdou vlaky i autobusy na prázdninový režim

4. 3. 2021

page.Name
Vládní nařízení, které kvůli nákaze koronaviru omezilo pohyb osob, se dotkne i veřejné dopravy. Královéhradecký kraj ji na svém území o pondělí 8. března dočasně zredukuje. Ve všední dny pojedou autobusy a vlaky v režimu letních prázdnin a omezení se dotkne i víkendové dopravní obslužnosti.

„Celý rok jsme připravovali rozjezd autobusové dopravy podle nových desetiletých smluv a nasazení velkého množství zcela nových autobusů. Vzhledem k úplnému uzavření škol a výraznému omezení mobility občanů však musíme přistoupit k dočasné redukci autobusových i vlakových spojů,“ vysvětluje radní pro dopravu Václav Řehoř.

Víkendová omezení se týkají především spojů turistického charakteru, které lidé za současných pravidel nemohou využívat. „Budeme reagovat na další vývoj situace a jsme připraveni pružně upravit rozsah poskytovaných služeb,“ ujišťuje radní. Aktuální informace najdou cestující na webech www.dopravakhk.cz a www.idos.cz. Při cestování veřejnou dopravou platí povinnost zakrytí dýchacích cest respirátory třídy FFP2 nebo KN95.

(hyš-mf)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto