Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Ředitelé nemocnic připraví požadavky na výpomoc lékařů a sester v dalším období

5. 3. 2021

page.Name
Hejtmanství kraje požádalo ředitele nemocnic o informace, kolik lékařů a sester potřebují na výpomoc. Vyhodnocuje totiž nutnost nasazení dalších zdravotníků do těchto zdravotnických zařízení. Podle hejtmana Martina Červíčka ředitelé krajských nemocnic personální situaci průběžně sledují a připraví požadavky, kolik lékařů a sester v dalším období by na výpomoc a na jakých odděleních potřebovali.

„Na základě toho budeme jednat s poskytovateli zdravotnických služeb v regionu,“ řekl hejtman s tím, že jejich pomoc bude důležitá hlavně v případě, pokud se epidemická situace v kraji zhorší a budou potřeba další lůžkové kapacity. Od listopadu se lůžková kapacita ve zdravotnických zařízeních v regionu kvůli náporu covid pozitivních pacientů mnohonásobně navýšila.

„Také budeme zvažovat potřebu jejich pomoci v případě, že by nepříznivá situace v našich nemocnicích pokračovala i v dalších měsících,“ dodal Červíček. Hejtmani a pražský primátor mohou od včerejška kvůli kritické situaci v nemocnicích způsobené epidemií nařídit pracovní povinnost lékařům i nelékařským zdravotnickým pracovníkům s výjimkou například praktiků a gynekologů, o čemž rozhodla vláda.

Pacienty s covidem v Královéhradeckém kraji léčí Fakultní nemocnice Hradec Králové, pět krajských nemocnic a soukromá ve Vrchlabí. V nemocnicích v kraji je situace nadále napjatá, ale v poslední době se ji daří stabilizovat. Počty nově nakažených i hospitalizovaných jsou vysoké od konce loňského roku.

ČTK
Ilustrační foto