Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Situace se stabilizuje, kraj zatím nepočítá s nařízením pracovních povinností

9. 3. 2021

page.Name
Vzhledem k epidemické situaci došlo k nařízením pracovní povinnosti mediků, ambulantních specialistů či zdravotních sester. Královéhradecký kraj zatím s touto možností nepočítá, protože situace v nemocnicích kraje se stabilizuje, v regionu bylo včera volných 15 intenzivních lůžek a 108 standardních lůžek.

„Již mámě několik dobrovolníků mezi studenty, kteří nastoupí do nemocnic. Obdobně to je s ambulantními specialisty a zdravotními sestrami, se kterými jednáme o případné výpomoci," uvedl mluvčí kraje Dan Lechmann. Podle něj výpomoc bude důležitá v případě, pokud se epidemická situace v kraji zhorší a bude potřeba navýšit lůžkové kapacity nebo pokud se situace v nemocnicích nezlepší i v dalších měsících. Nyní v nemocnicích v kraji vypomáhá také 61 vojáků.

V nemocnicích v kraji bylo včera okolo 590 covid pozitivních pacientů, z nichž více než 110 na intenzivních lůžkách. Pod největším tlakem v regionu byly dnes krajské nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem a v Rychnove nad Kněžnou, odkud dnes převáželi dva pacienty do Trutnova a do Jičína. V Jičíně a Trutnově zaznamenali oproti minulému týdnu pokles nově hospitalizovaných s covidem.

ČTK
Ilustrační foto