Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

V domovech seniorů v regionu se zvolna zlepšuje epidemická situace

6. 3. 2021

page.Name
V pobytových zařízeních sociálních služeb v Královéhradeckém kraji bylo k včerejšímu dni 62 klientů s covidem-19, což představuje 1,9 procenta. Jen o něco horší je poměr nakažených pracovníků, který činí 2,6 procenta. Počty nemocných klientů jsou nejnižší od loňského prosince.

Před dvěma týdny bylo pozitivních 244 z 3250 klientů ve všech zařízeních v regionu. Aktuálně je nákaza prokázaná v šesti zařízeních, další tři jsou v karanténě. V tuto chvíli jsou nejvíce zasažena dvě zařízení: Domovy na Orlici v Borohrádku a Domov Důchodců v Náchodě. V obou zařízeních je dohromady 51 pozitivních klientů. Jejich personál ale situaci zvládá a nevyužívá výpomoci Krajského pohotovostního mobilního týmu.

„Velmi pozitivní zprávou je, že se stav nákazy zmenšuje a pravidelné přehledy o situaci jednotlivých domovů, které máme k dispozici dvakrát týdně, nám dávají naději, že se situace postupně zlepšuje a zařízení v kraji ji zvládají,“ řekla náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Martina Berdychová.

Covid pozitivních je v současnosti 64 zaměstnanců pobytových služeb z celkových 2465. Začátkem února to bylo dvojnásobně více. Dalších 24 pracovníků je v karanténě. Pobytové služby sociální péče zahrnují odlehčovací služby, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem zřizované samotným krajem, městy i soukromými subjekty.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto