Neděle

29. ledna 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

V kraji obnoví praktickou výuku 42 škol, testy proběhnou dvakrát týdně

24. 4. 2021

page.Name
Všichni budou po příchodu do škol dvakrát týdně testováni na koronavirus, testy jim poskytne vzdělávací zařízení. To je jedna z podmínek otevření dvaačtyřiceti škol, do nichž v pondělí nastoupí na praktickou výuku žáci a studenti v Královéhradeckém kraji, který je zřizovatelem 54 škol.

Vláda rozhodla, že od 26. dubna bude povoleno praktické vyučování ve všech ročnících středních a vyšších odborných škol i konzervatoří. „Většina škol udělala v on-line výuce velký pokrok, ale realizovat praktickou výuky distančním způsobem lze obtížně. Vládní rozhodnutí vítám,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství Arnošt Štěpánek. Podle něj distribuce dostatečného počtu testů do škol zajistí hasiči.

Ze 42 středních škol zřizovaných krajem, ve kterých je praktická část závěrečných a maturitních zkoušek, 27 posunulo termín konání zkoušky a 20 škol upravilo obsah praktické části závěrečných zkoušek nebo školní části maturitní zkoušky. Kvůli nadcházejícím maturitním a závěrečným zkouškám mohli dosud žáci středních škol navštěvovat dobrovolné skupinové konzultace, které se odehrávaly ve skupinách nejvýše po šesti žácích pro klíčové předměty, a také využívat individuální konzultace s pedagogem.

Vzhledem ke zlepšování epidemické situace v Královéhradeckém kraji budou po celém regionu od pondělí otevřené i mateřské školy a dětské skupiny. Mimořádným vládním opatřením se ruší testování dětí na covid-19 ve všech mateřských školách.

ČTK
Ilustrační foto