Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Z nejhoršího jsme venku, řekl hejtman. Přesto všechny prosí o obezřetnost

23. 4. 2021

page.Name
Zatímco na přelomu února a března přibývalo nově nakažených covidem-19 v průměru pět tisíc týdne, v současné době se situace zásadně změnila k lepšímu. Za posledních sedm dní v Královéhradeckém kraji přibylo pouze 329 nových případů této nákazy. Aktuálně je kraj jeden z nejméně zasažených regionů v republice.

Díky tomu zde můžou v pondělí znovu otevřít školky bez toho, aniž by se v nich děti musely testovat nebo nosit roušky. „Od poloviny března zaznamenáváme trend slábnutí epidemie. Snižování týdenních přírůstků nákazy a také výsledky testování ve školách nám dávají naději, že jsme z nejhoršího skutečně venku. Přesto moc všechny prosím, aby byli nadále obezřetní zejména při dodržování základních hygienických pravidel,“ nabádá hejtman Martin Červíček.

Velmi pozitivní zprávou, je také to, že v nemocnicích v regionu je přes pětadvacet procent volných intenzivních lůžek pro všechny pacienty a nemocnice se postupně vracejí do standardní operační péče. I když je epidemická situace v kraji na dobré cestě, podle hejtmana není možné polevit v trasování nových ohnisek nákazy.  

„Ve spolupráci s krajskými hygieniky se proto snažíme monitorovat jakýkoliv výkyv. Po dohodě s obecními samosprávami hodláme zřídit mobilní odběrové stanoviště na místech, kde dochází k náhlému nárůstu nově nakažených, byť v malých číslech. Lidé tak budou mít možnost se nechat dobrovolně otestovat, aniž by museli absolvovat cestu na odběrové místo,“ dodal Červíček.

Jako jedno z takových ohnisek hygienici aktuálně vyhodnotili Jeníkovice na Hradecku, kam o víkendu zamíří odběrový tým hasičského záchranného sboru a umožní zde obyvatelům nechat si provést antigenní test na covid-19.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto