Sobota

30. září 2023

Nyní

13°

Zítra

14°

Svátek má

Kraj vyzývá studenty zdravotnických škol, aby pomohli v nemocnicích

6. 1. 2021

page.Name
Epidemická situace v Královéhradeckém kraji je na hraně únosnosti, největší problém aktuálně zaznamenávají nemocnice, kterým chybí personál. Hejtman Martin Červíček proto nadále komunikuje s řediteli zdravotnických škol, aby studentům umožnili co nejjednodušší koordinaci dobrovolného nástupu do nemocnic.

„Osobně jsem opakovaně telefonoval s řediteli zdravotnických škol a prosil je o co největší podporu dobrovolnické pomoci v nemocnicích. Ty hlásí obrovský nárůst hospitalizovaných a schází jim personál. V tuto chvíli z pozice hejtmana nebudu vydávat příkazy k pracovní povinnosti. Věříme v ochotu a obětavost studentů, kterým za veškerou pomoc znovu děkuji,“ řekl hejtman.

Podle něj například v náchodské nemocnici v těchto dnech vypomáhají už přes čtyři desítky studentů především z Evangelické akademie v Náchodě. „Já si podobného přístupu vedení škol nesmírně moc vážím,“ dodal Červíček. Koncem minulého roku v nemocnicích vypomáhalo na 240 studentů, kteří se výraznou měrou zasloužili o zvládnutí situace. V současné době v nemocnicích v Náchodě a Jičíně vypomáhají znovu také vojáci, o jejichž pomoc požádal hejtman Armádu ČR. Prozatím jich zde slouží 26.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto