Pondělí

26. září 2022

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Krajské nemocnice zahájí očkování nejpozději v pondělí 11. ledna

4. 1. 2021

page.Name
Královéhradecký kraj připravuje strategii pro očkování v rámci minimálně pěti velkých očkovacích center, která vzniknou v regionu v průběhu března. Nicméně už od minulého týdne probíhá očkování v hradecké fakultní nemocnici, ke které se připojí krajské nemocnice.

„Vedle hradecké fakultní nemocnice, která již očkovat začala minulý týden, budeme nejpozději od 11. ledna očkovat v pěti krajských nemocnicích v Jičíně, Trutnově, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem. Zájem projevila také nemocnice ve Vrchlabí, se kterou teď dojednáváme podrobnosti,“ sdělil hejtman Martin Červíček.

V kraji by tak mohlo být v provozu celkem sedm očkovacích míst. Fakultní nemocnice začala očkovat v sobotu ráno. Za víkend vakcínu dostalo více než 340 lidí, převážně zdravotníků nemocnice.  „Předpokládáme, že v prvním čtvrtletí postupně oočkujeme primárně zdravotníky, rizikové pacienty, pracovníky a seniory v sociálních zařízeních,“ prozradil radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Očkování další veřejnosti se plánuje zahájit zřejmě ještě v průběhu prvního čtvrtletí roku podle objemu vakcín, které bude mít Královéhradecký kraj k dispozici. „Na první čtvrtletí máme v současné době přislíbeno zhruba 62 tisíců vakcín a netrpělivě očekáváme další větší objemy vakcín, které bychom měli obdržet ke konci března,“ dodal radní.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto