Sobota

30. září 2023

Nyní

13°

Zítra

14°

Svátek má

Nemocnice zahajují očkování proti covid-19, první na řadě budou záchranáři

8. 1. 2021

page.Name
Do všech krajských nemocnic Královéhradeckého kraje dnes míří první dodávka vakcín proti covid-19. Během dopoledne začne očkování v Oblastních nemocnicích Jičín, Náchod, Trutnov, Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem a v Nemocnici Rychnov nad Kněžnou.

Mezi prvními bude v krajských nemocnicích očkováno téměř 90 zdravotnických záchranářů a desítky zdravotníků pracujících na odděleních s vysokým rizikem nákazy. „Jsem rád, že je velký zájem našich zdravotníků o očkování. Je to cesta zpět k normálnímu životu. Proto prosím, pokud je to jen trochu možné, nechte se oočkovat,“ vyzval krajský radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

V dalších dnech bude pokračovat očkování dalších ohrožených zdravotníků nemocnic, kteří o něj projevili zájem, a hospitalizovaných pacientů, pro něž by byla nákaza nebezpečná. Harmonogram očkování v krajských nemocnicích dále počítá s vakcinací zdravotníků ambulantního sektoru, a to především praktických lékařů, pracovníků a klientů sociálních služeb a nejstarších spoluobčanů. V krajských nemocnicích bude celkem očkováno přibližně 1000 lidí týdně.

„Očkování bude ve všech našich nemocnicích probíhat pět až sedm dní v týdnu, po osmi hodinách denně. Po PCR a antigenním testování, a především náročné péči o pacienty, představuje očkovací proces další z úkolů pro naše zdravotníky, který v době personálního oslabení zajišťují. Děkuji jim za jejich pracovní nasazení v těchto nelehkých týdnech,“ řekl předseda Zdravotnického holdingu KHK Marian Tomášik.

Krajské nemocnice by měly během ledna obdržet zhruba 5000 dávek vakcín firmy Pfizer, v únoru pak 10 tisíc a v březnu 15 tisíc dávek. Dodávky by měly být do nemocnic dodávány v pravidelných týdenních intervalech.

(hyš-lch)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto