Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Domovy seniorů zatím nepřistoupily k omezování návštěv, nikdo není pozitivní

2. 11. 2021

page.Name
Situace v pobytových sociálních službách v kraji je nadále stabilizovaná a domovy pro seniory i další sociální zařízení v Královéhradeckém kraji k omezení návštěv zatím nepřistupují. Návštěvy musí mít ochranu dýchacích cest a předložit potvrzení o bezinfekčnosti, očkování nebo prodělání covidu-19.

V tuto chvíli zařízení nepřistupují k omezení návštěv, platí ale režimová opatření,“ řekl mluvčí kraje Dan Lechmann. Například největší krajský domov pro seniory U Biřičky v Hradci Králové umožňuje návštěvy v určený čas. Návštěvy tam mohou chodit maximálně ve dvojicích, vyplňují vstupní formulář a jsou vizuálně označené páskou tak, aby personál věděl, že prošli kontrolou.

„Aktuálně žádný z klientů domovů pro seniory není covid pozitivní a žádné zařízení není v karanténě. Očkováno proti covidu-19 je 88 procent klientů domovů, většina z nich má navíc zájem o posilující dávku vakcíny,“ uvedl Lechmann. V kraji byla dnes incidence, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní na hodnotě 152, což je druhý nejmenší počet v republice hned po Karlovarském kraji, který měl incidenci na hodnotě 119.

ČTK
Foto: Ondřej Littera