Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Hasiči přivezli pro školáky v kraji více než 69 tisíc testovacích sad

16. 11. 2021

page.Name
Postupující nákaza covid-19, která nabývá na intenzitě, se nevyhýbá ani školám. V této souvislosti dnes hasiči přivezli do Královéhradeckého kraje ze skladu Správy státních hmotných rezerv 69 100 testovacích sad pro antigenní testování školáků a studentů středních škol. Testy byly uloženy do centrální hasičské stanice v Hradci Králové.

Odtud je ve čtvrtek rozvezou do 15 městských úřadů obcí s rozšířenou působností a na vybrané střední školy, odkud budou dále distribuovány. Antigenní testy na covid-19 jsou určené k testování nenaočkovaných žáků. O jejich plošném testování ve dnech 22. a 29. listopadu rozhodla vláda. Podle ministra školství Roberta Plagy by testování ve školách mělo přispět k lepší ochraně škol před šířením nákazy a zajištění prezenční výuky.

Hasiči v regionu již pomáhají Krajské hygienické stanici Královéhradeckého kraje s trasováním kontaktů nových případů koronaviru, do něhož je denně nasazeno šest hasičů. Celkem je pro trasování vyškoleno 37 zaměstnanců krajského hasičského záchranného sboru. K nasazení mají hasiči také připraven mobilní odběrový tým pro odebírání vzorků pro PCR testování.

„Nasazen bude na základě požadavků hygieniků. Předpokládáme, že by se tak mohlo stát v následujících dnech," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Mobilní odběrové týmy hasiči nasadili již při předchozích vlnách epidemie loni a letos. Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji v posledních týdnech sílí.

V pondělí bylo v kraji zjištěno 400 nakažených, zatímco před týdnem v pondělí to bylo 316 případů. Incidence, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, byla dnes v kraji na hodnotě 458, v pondělí byla na 443. Celostátní průměr byl dnes 739, uvedlo na webu ministerstvo zdravotnictví.

ČTK
Ilustrační foto: HZS KHK