Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Stavbou roku se stala knihovna v Rychnově, udělena byla i čestná uznání

15. 11. 2021

Stavbou roku se stala knihovna v Rychnově, udělena byla i čestná uznání 21 snímků
V konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové byl dnes vyhlášen 18. ročník architektonické soutěže Stavba roku 2021 Královéhradeckého kraje. Tento titul získala přestavba bývalého kina v moderní knihovnu v Rychnově nad Kněžnou. Kromě nejvyššího ocenění byla udělena i čestná uznání.

Ta patří přístavbě Biskupského gymnázia v Hradci Králové, rekonstrukci kaple svatého Josefa ve Slavětíně na Trutnovsku, sportovními parku U Svatých v Holohlavech a rekonverzi tubusu větrné elektrárny v Novém Hrádku na rozhlednu s infocentrem. Zvláštní cenu poroty obdržel restaurant Lemur a Safari pivovar ve Dvoře Králové nad Labem. O letošní titul Stavba roku usilovalo 16 staveb.

Čestné uznání patří přístavbě Biskupského gymnázia v Hradci Králové.

Investorem vítězné stavby je město Rychnov nad Kněžnou. Bývalé kino prošlo rekonstrukcí na přelomu let 2018 a 2019. Součástí nové knihovny je multifunkční sál pro konání kulturních a společenských akcí. Podle vyjádření hejtmana Martina Červíčka většina staveb přihlášených do letošního ročníku soutěže je důkazem, že i v dnešní době, která klade důraz na ekonomické hledisko a úsporu vstupních nákladů, vznikají v  regionu hodnotné objekty.

Čestné uznání získala rekonstrukce kaple svatého Josefa ve Slavětíně na Trutnovsku.

Jsem rád, že Královéhradecký kraj může přispět ke zviditelnění jejich tvůrců, ať již jde o projektanty, stavební firmy nebo samotné investory. Doufám, že některým dílům se podaří uspět i na celostátní nebo mezinárodní úrovni,“ řekl hejtman. Soutěž je nepostupovou obdobou celostátní soutěže Stavba roku, ale Královéhradecký kraj usiluje o to, aby se stala její součástí.

(hyš-mf)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: kr-kralovehradecky.cz