Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Mladík v Nechanicích prostřelil okno sousedům. Došla si pro něj zásahovka

2. 12. 2021

page.Name
Zásahová jednotka zadržela v Nechanicích třiadvacetiletého muže, který v neděli večer prostřelil okno sousedního domu. Mladík, který nevlastní zbrojní průkaz, měl doma celkem 17 různých zbraní a přes 2300 nábojů. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

K případu údajné střelby na rodinný dům vyjížděli policisté do Nechanic v neděli v podvečer.Oznamovatel nejprve uslyšel zvuk sypajícího se skla a po obhlídce domu zjistil, že má v jednom pokoji v horním patře prostřelené okno a žaluzii. Pod oknem nalezl střelu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, celá rodina byla v tu dobu v přízemí," popisuje událost policejní mluvčí Iva Kormošová. 
Policisté případ zadokumentovali a okamžitě začali po střelci pátrat. ​Šetřením si vytipovali možného podezřelého muže bydlícího v sousedství. Jelikož měli důvodnou obavu, že bude muž ozbrojený a tudíž nebezpečný, přivolali k jeho zadržení zásahovou jednotku. Ta muže zadržela a odchytla i jeho agresivního psa, kterého předala strážníkům městské policie k dočasnému umístění do útulku.
Třiadvacetiletý muže kriminalisté následně obvinili z trestných činů nedovolené ozbrojování a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dvouleté vězení. Mladík se k oběma činům doznal.


Policisté při domovní prohlídce zajistili celkem 17 různých zbraní, přes 2300 nábojů různých ráží, 16 prázdných zásobníků, dvě plastové láhve se střelným prachem, průkazy zbraní a zbrojní průkazy. Samonabíjecí pistoli, z které se mělo naposledy střílet, předali ke znaleckému zkoumání. Policisté z evidencí zjistili, že zbraně ani průkazy nepatří mladému střelci, ale jeho sedmačtyřicetiletému otci. I ten se tak dostal do hledáčku policistů. Podezřelý je ze spáchání dvou přestupků - řádně nezajistil své zbraně proti krádeži a umožnil manipulaci se zbraněmi osobě, která nemá zbrojní průkaz. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR