Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Bezpečnostní rada kraje zváží, zda vládou navržená opatření stačí

13. 2. 2021

page.Name
Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček by se měl dnes sejít se zástupci krajské hygieny a Integrovaného záchranného systému (IZS). Důvodem je projednání vládou navržených opatření, která by mohla platit po zítřejším skončení nouzového stavu. Hejtman bude chtít znát názor, zda jsou opatření za současné pandemické situace dostatečná.

„Vláda nám hejtmanům na videokonferenci představila návrhy opatření, která by mohla platit, až skončí nouzový stav a je potřeba konstatovat, že má záměr drtivou většinu dosavadních opatření zachovat nařízením ministerstva zdravotnictví,“ řekl Červíček. Dnes proto svolává bezpečnostní radu kraje a bude chtít znát názor složek IZS a krajské hygieny.

Cílem je společné vyhodnocení a rozhodnutí, zda jsou vládní návrhy odpovídající pro současnou situaci a lze jejich prostřednictvím situaci zvládnout. Stanovisko za Královéhradecký kraj Červíček představí na dalším jednání se zástupci vlády a krajů dnes vpodvečer.

„Bez ohledu na možné rozdílné přístupy v jednotlivých regionech je nejdůležitější, abychom nakonec přijali takové rozhodnutí, které zamezí rozdílnému postupu v jednotlivých krajích. A o to se také v rámci dalších jednání budu zejména snažit,“ uvedl hejtman. Vláda usilovala o prodloužení nouzového stavu, ale nenašla mezi poslanci dostatečnou podporu.

Hejtmani včera odpoledne s vládou jednali, nenašli však řešení, jak bude vypadat situace po konci nouzového stavu. Vláda považuje podle vicepremiéra Jana Hamáčka možná náhradní opatření za nedostatečná. Od půlnoci na včerejšek platí v okrese Trutnov kvůli šíření covidu-19 omezení pohybu, policie dohlíží na dodržování uzávěry. Obyvatelé okresu, který je covidem jedním z nejzasaženějších regionů v zemi, nemohou na výjimky region opustit, ostatní do něj nesmějí přijet.

ČTK
Ilustrační foto