Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Hejtman odjel do Polska, jedná tam o případné pomoci nemocnicím v kraji

19. 2. 2021

page.Name
Kvůli šířící se epidemii koronaviru v Královéhradeckém kraji jsou už několik týdnů značně přetížené zdejší nemocnice. Hejtman Martin Červíček jedná v polském pohraničí o případné pomoci přetíženým nemocnicím s covidovými pacienty. Šlo by o pomoc v situaci, kdy už nebude možné přemísťovat pacienty v České republice.

Uvedl to dnes v České televizi. Polsko podle něj nabídlo určitou kapacitu, kdyby ji česká strana potřebovala. Červíček chce v této souvislosti kontaktovat premiéra Andreje Babiše a snažit se o zajištění spolupráce mezi oběma zeměmi. aby v případě, že už nebude možné přemísťovat pacienty mimo náš region po území České republiky, byla možnost využít i tuto příležitost.

V posledních dnech také Ústecký a Karlovarský kraj usilovaly o možnost pomoci v Německu. Stát chce ale o pomoc v zahraničí požádat, až bude kapacita lůžek u nás vyčerpaná. Červíček televizi řekl, že v posledních dnech zjišťoval možnosti v Polsku, které je v lepší situaci než Česká republika.  Podle hejtmana situace není jen o kapacitě lůžek, ale také o personálu. Nejhorší je to na intenzivních lůžkách, a to nejen u covidových pacientů.

V kraji je už týden zavřené Trutnovsko, vyjíždět nebo vjíždět se do okresu smí jen na základě stanovených výjimek. Červíček nepředpokládá, že by byla na řadě uzávěra okresů Náchod nebo Hradec Králové. „Aspoň o tom nejsem informován,“ dodal s tím, že tomu nenasvědčují ani závěry hygieniků nebo ministerstva zdravotnictví.

ČTK
Ilustrační foto