Pátek

9. června 2023

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Kam na střední? Deváťákům a jejich rodičům pomůže krajská informační linka

10. 2. 2021

page.Name
Každý všední den od 8 do 16 hodin, a to až do konce února, bude v provozu krajská informační linka s číslem 702 209 346 pro deváťáky základních škol a jejich rodiče, kteří stále nejsou rozhodnuti ve výběru studia na střední škole. Královéhradecký kraj ji zřídil pro pomoc s orientací ve studijních oborech jednotlivých škol.

„Nabídka středních škol je v našem kraji veliká, od klasických gymnázií přes střední odborné školy po střední odborná učiliště. Deváťákům a jejich rodičům, kteří se dosud nerozhodli, kam podat přihlášku, nabízíme pomoc s výběrem střední školy. Na telefonní lince pracovník z odboru školství odpoví na dotazy týkající se dalšího studia a pomůže s výběrem vhodné školy,“ říká náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek odpovědný za krajské školství.

Pro lepší informovanost žáků devátých ročníků a jejich rodičů kraj již začátkem září minulého roku distribuoval do všech základních škol v regionu 5200 kusů brožur s názvem Oborovník aneb Kam na střední? Je to ucelený přehled krajských škol a oborů vzdělání, které nabízejí školy zřizované krajem pro příští školní rok. Informační linka má sloužit pro doplnění těchto informací. Obsluha linky je zajištěna pracovníky kraje z odboru školství a bez dalších finančních nákladů. 

Pro první kolo přijímací řízení platí odevzdání přihlášek do 1. března. Veškeré informace k přijímacímu řízení na střední školy najdete na webových stránkách Královéhradeckého kraje www.sipkhk.cz . Oborovník je ke stažení https://www.sipkhk.cz/infoportal/clanek/oborovnik-aneb-kam-na-stredni-2021-2022/all

(hyš-ms)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: komora-khk.cz