Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Odstartovala registrace učitelů k očkování proti covidu, bez problémů

27. 2. 2021

page.Name
Registrace v centrálním systému k dobrovolnému očkování proti onemocnění covid-19 určená pro učitele a další zaměstnance školských zařízení v kraji probíhá od dnešního rána bez problémů. Sdělil to Arnošt Štěpánek, náměstek odpovědný za oblast školství.

Registrace se týká více než 17 tisíc zaměstnanců škol a školských zařízení všech zřizovatelů. „Přihlašování do systému je bezproblémové, pedagogové během dnešního dopoledne využili i krajskou linku určenou pro pomoc s registrací a pro odpovědi na nejčastější dotazy,“ řekl náměstek. V regionu do věkové skupiny nad 50 let spadá přibližně čtyři tisíce učitelů, ve věkové skupině 40 až 50 let je zhruba 2250 učitelů, 30 až 40 let 1350 kantorů a do 30 let v kraji pracuje 600 učitelů.

Většina pedagogů v kraji o očkování proti onemocnění covid -19 projevila zájem. Prioritně chce kraj očkovat pracovníky v dětských domovech a zaměstnance škol určených hejtmanem Martinem Červíčkem. Tyto školy zajišťují péči o děti od dvou do deseti let rodičů, kteří jsou nasazeni v tak zvané první linii. Další prioritou doporučenou ministerstvem školství jsou pedagogové a zaměstnanci škol a školských zařízení starší 55 let.

Všechny školy v kraji obdržely informace z ministerstva školství včetně unikátního registračního kódu. Kód ředitel školy přidělí svým zaměstnancům podle doporučených priorit a díky němu se zaměstnanci mohou do centrálního systému k očkování proti covid -19 přihlásit. Ministerstvo školství poslalo školám i metodické pokyny a doporučení. Pro pomoc s registrací zaměstnanců škol zřídil kraj víkendovou telefonní linku s číslem 721 979 636 a pro všední dny je v provozu pevná linka s číslem 495 817 233. 

Královéhradecký kraj veškeré informace týkající se covidu průběžně zveřejňuje a aktualizuje na webových stránkách https://www.kr-kralovehradecky.cz/koronavirus.html a na svém facebooku  https://www.facebook.com/kralovehradeckykr

(hyš-ms)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto