Sobota

1. dubna 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Královéhradecký kraj má nejnižší šíření epidemie koronaviru v republice

3. 9. 2021

page.Name
Za posledních sedm dní v Královéhradeckém kraji přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel šest nakažených covidem-19, což bylo nejnižší číslo ze všech krajů v České republice. Celostátní průměr dnes činil 14 případů. Hradecký region, v němž dnes začalo podávání vakcíny tak zvaným očkovacím kamionem, od jara trvale patří mezi ty s nejnižším šířením nákazy.

Ke včerejšku zde za posledních sedm dní přibylo 31 potvrzených případů covidu-19. Za stejnou dobu o týden dříve bylo zjištěno 31 nakažených. Vedení kraje věří, že díky očkování a také promořenosti se nebude opakovat silné šíření epidemie jako na začátku roku. „Hygienici nové případy nákazy trasují a díky testování ve školách máme větší jistotu, že se v současné době covid plošně nešíří dál,“ řekl uvedl hejtman Martin Červíček.

Podle ministerstva zdravotnictví se v kraji nákaza nyní nejvíce šíří v okrese Náchod, kde za posledních sedm dní přibylo zhruba osm nákaz. V okresech Hradec Králové a Jičín přibylo sedm a šest nakažených. Okresy Rychnov nad Kněžnou a Trutnov měly dnes sedmidenní incidenci pět a jeden případ.

V kraji s 549 400 obyvateli bylo dosud spotřebováno 600 438 dávek vakcíny. Zcela dokončené očkování mělo ke včerejšku 299 932 lidí. Nadále se očkuje na 11 místech v regionu, z nichž většina nabízí také možnost očkování bez předchozí registrace. Bez registrace se v kraji od konce července nechalo očkovat přes 6000 lidí.

Dnes v kraji začal očkovat mobilní tým, a to ve Vamberku na Rychnovsku. „Krátce po zahájení očkování v 10 hodin se před kamionem vytvořila fronta asi deseti lidí. Věříme, že tento způsob pomůže zvýšit dosud podprůměrnou proočkovanost v našem regionu,“ uvedl starosta Vamberka Jan Rejzl. Očkovací kamion v dalších dnech do 7. září postupně navštíví Žacléř, Novou Paku, Hostinné a Kopidlno. Zájemci o očkování se nemusí předem registrovat. Očkování je možné pro lidi starší 16 let. Kamion bude mít otevřeno od 10 do 18 hodin.

ČTK
Ilustrační foto: