Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

FOTO: Královéhradečtí hasiči bojují s ohněm v Českém Švýcarsku

27. 7. 2022

FOTO: Královéhradečtí hasiči bojují s ohněm v Českém Švýcarsku 18 snímků
Hasiči z Královéhradeckého kraje od úterního odpoledne zasahují v Národním parku České Švýcarsko, kde pomáhají v boji s ohněm během nejrozsáhlejšího požáru v historii České republiky. Podívejte se ve fotogalerii na to, jak královéhradečtí hasiči na místě působí.
Odřad složený z 13 profesionálních hasičů z Královéhradeckého kraje vyjel z Hradce Králové v úterý dopoledne. Po příjezdu na místo se pak okamžitě zapojil do zásahu. První den ukončili hasiči práci až po 21. hodině. Ve středu ráno se pak do boje s ohněm opět zapojili. Své zástupce má na místě každý z pěti okresů našeho kraje.

"Odřad HZS Královéhradeckého kraje je na místě v NP České Švýcarsko rozdělen na dvě části. Jedna parta je nyní nasazena s cisternami přímo na frontě požáru v lokalitě kolem Divoké soutěsky, kde zajišťuje vymezený úsek. Druhý tým má neustále pod dohledem velkoobjemové čerpadlo SOMATI, které je zapojeno do řetězce pěti stejných zařízení pro dálkovou dopravu vody na požářiště," informovali královéhradečtí hasiči ve středu dopoledne na sociálních sítích.

Třináct profesionálních hasičů z Hradecka by mělo na místě zůstat tři dny. Případné střídání se bude řídit na základě dalších požadavků z místa zásahu.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS KHK / Michal Fanta
​​