Středa

24. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Nezaměstnanost v hradeckém kraji v březnu klesla na 2,8 procenta

8. 4. 2022

page.Name
Nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji v březnu klesla na 2,8 procenta z únorových 2,9 procenta. Práci k poslednímu březnu nemělo 10.483 lidí, proti únoru to bylo o 379 méně. Počet volných míst nahlášených zaměstnavateli úřadům práce v březnu meziměsíčně mírně klesl o 84 na 12.985 míst. Údaje o nezaměstnanosti dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost v březnu klesla druhý měsíc v řadě po předchozím prosincovém a lednovém zvýšení. V porovnání s březnem roku 2021 nezaměstnanost v kraji klesla o čtyři desetiny procentního bodu z tehdejších 3,2 procenta. Od loňského května se nezaměstnanost v kraji pohybuje v intervalu od 2,6 do tří procent.

V březnu nezaměstnanost klesla ve třech okresech z pěti. Snížila se na Hradecku, Jičínsku a Náchodsku, stagnovala na Rychnovsku a Trutnovsku. Náchodsko mělo přes pokles na 3,7 procenta nadále nejvyšší nezaměstnanost v kraji. Nejnižší nezaměstnanost byla nadále na Rychnovsku s hodnotou 1,8 procenta.

Rychnovsko mělo po okresech Praha-východ, Praha-západ a Pelhřimov pátou nejnižší nezaměstnanost v celém Česku. Výrazně podprůměrnou nezaměstnanost měl i okres Jičín, jehož dvě procenta byla šestou nejnižší hodnotou v zemi.

Podle Úřadu práce ČR se s příchodem jara pozitivně projevil rozjezd sezonních prací. "Zaměstnavatelé momentálně hledají mimo jiné nové zaměstnance v zemědělství, lesnictví, ve stavebnictví a v logistice. Dlouhodobý zájem mají i o kvalifikované řemeslníky a výrobní dělníky. Zároveň roste zájem ze strany měst a obcí o pracovníky v rámci veřejně prospěšných prací," uvedl generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon.

ČTK
redakce@salonkyhk.cz