Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Bouře s větrem v hradeckém kraji lámala stromy, hasiči měli 124 výjezdů

21. 5. 2022

page.Name
Bouře se silným větrem v noci na dnešek v Královéhradeckém kraji lámala stromy a poškodila několik aut. Hasiči měli v kraji od pátečních 22:00 do dnešního rána 124 výjezdů. Především odstraňovali stromy popadané na silnice. Při bouřkách nebyl nikdo zraněn. Nejvíce hasiči zasahovali na Náchodsku, kde měli téměř 40 výjezdů. ČTK to dnes ráno řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

V několika případech stromy spadly na auta. U vodní nádrže Rozkoš u Velké Jesenice odstranili hasiči strom, který spadl na zaparkované osobní auto. Ve Skuhrově nad Bělou na Rychnovsku zabezpečili proti požáru auto, na které spadla část štítu rodinného domu.

V Dobrušce spadl strom na jedoucí auto a u Vamberka řidič auta narazil do spadlého stromu. Obě nehody se obešly bez zranění.

V Semonicích u Jaroměře blesk zapálil strom a v Libřicích na Hradecku od spadlých drátů elektrického vedení hořela tráva. V Červeném Kostelci hasiči sundávali zahradní altán ze střechy mateřské školy, v Mlázovicích na Jičínsku zabezpečovali štít rodinného domu a v Jaroměři likvidovali strom spadlý na garáž.

ČTK
Foto: HZS KHK / Michal Fanta