Středa

27. září 2023

Nyní

19°

Zítra

18°

Svátek má

Cyklobusy opět vyjíždějí za poznáním kraje. A pozor, mají nový vizuál!

26. 5. 2022

page.Name
Pro poznávání turisticky zajímavých koutů Královéhradeckého kraje, jako jsou Orlické hory, Krkonoše, Kladské pomezí či Český ráj, mohou turisté už tradičně využívat linky cyklobusů. Na tomto území začnou jezdit od 28. května každou sobotu a neděli i o státních svátcích, a to až do 30. září.

A navíc, letos se návštěvníci mohou těšit na novinku v podobě jednotného vizuálu tištěných materiálů s jízdními řády. ,,Letos poprvé se naše Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu ujala jednotného vizuálu cyklobusů v kraji, který byl dosud pod taktovkou jednotlivých turistických oblastí. Těšíme se na reakce návštěvníků, jak se jim vizuál a propagace cyklobusů líbí,“ řekl ředitel centrály Martin Soukup.

V Krkonoších se lze cyklobusy svézt třeba až na Špindlerovu Boudu, do Pece pod Sněžkou nebo na Pomezní Boudy. V Kladském pomezí je zase k dispozici linka do sousedního Polska, konkrétně do cyklisty oblíbeného Karlówa. V Orlických horách se svezou na Šerlich, Neratova nebo Rokytnice v Orlických horách. V Českém ráji zavítají k Prachovským skalám, k Jinolickým rybníkům či na Hrubou Skálu.

Podle zástupců centrály jsou turisté a cykloturisté přepravováni autobusy s turistickým přívěsem s tím, že přizpůsobují trasy a časy spojů jejich poptávce. Jednotlivé cyklolinky je navíc možné kombinovat mezi sebou i společně s vlakovými spoji. Využitím hromadné dopravy šetří návštěvníci nejen přírodu, ale také nebudou mít žádné starosti s parkováním svých aut.

Provoz cyklobusů v Královéhradeckém kraji financuje krajský úřad. Tištěné propagační materiály k provozu turistických autobusů s přepravou kol v jednotlivých oblastech jsou k vyzvednutí v turistických informačních centrech kraje. Kompletní jízdní řády pak turisté naleznou také na webu www.dopravakhk.cz nebo na webových stránkách jednotlivých oblastí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: KKCCR, Jan Špelda