Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Čeká nás nové období v prodeji nemovitostí

18. 11. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Chcete prodat nebo koupit dům či byt? Nevíte si rady? Jednatelka trutnovské firmy I. Krkonošská realitní, realitní makléřka s třicetiletou zkušeností a člen rady ARK ČR (profesní sdružení realitních kanceláří) Eva Danielisová je tu pro vás.

Jaký je aktuální cenový vývoj nemovitostí v regionu?
Počátkem tohoto roku vlivem dění ve světě i kolem nás, přicházející energetickou krizí a vzrůstající úrokovou sazbou hypotéčních úvěrů se prodej nemovitostí zastavil. Ceny většiny typů nemovitostí začaly stagnovat (vyjma pozemků a malých bytů, ceny pozemků stále rostou). Nyní ve čtvrtém kvartálu zaznamenáváme mírný růst zájemců s konkrétní představou a hrazením kupní ceny z vlastních prostředků. Zájem je však o menší byty a levnější nemovitosti.

Dochází často k tomu, že prodávající jsou nuceni snižovat nabídkovou cenu, aby vůbec nemovitost byla prodána?
Ano, dochází. Nové nemovitosti doporučujeme nabírat do prodeje za opravdu reálné prodejní tržní ceny, k čemuž současná doba spěje. Většina prodávajících si od nás nechá poradit, někteří ovšem stále vyčkávají z důvodu drahé pořizovací ceny nebo tíživé osobní situace.

Z názvu I. KRKONOŠSKÁ vyplývá, že cílíte na Krkonoše. Co rekreační nemovitosti? Jaká je tady situace?
Ano, v minulosti jsme se převážně zaměřovali na Trutnovsko, Vrchlabsko a směr hory. Nabízeli jsme penziony, chalupy, rekreační apartmány… S narůstající výstavbou rekreačních apartmánů ze stran pražských developerských firem, nedokonalé legislativě a dle mého mínění také chybnému názoru prodávajících, že prodají lépe přímo přes realitní kanceláře v Praze, jsme přesunuli naše aktivity i do Podkrkonoší a dalších okolních míst. Nicméně očekáváme nárůst nabídky rekreačních nemovitostí. V posledním desetiletí se prodejní nástroje a cesty změnily a přenesly do internetové nabídky. Různé možnosti zvýšení inzerce nemovitostí mají všechny kanceláře téměř stejné, ať jsou odkudkoliv. Když ale chce zájemce koupit nemovitost například v Krkonoších, obrací se stejně na nás. My máme nejen vybudovaný a aktualizovaný seznam klientely, ale i znalosti z regionu. Myslím, že většina obchodů na trhu teď bude probíhat právě přes realitní kanceláře, které danou lokalitu dobře znají, mají vybudovanou klientelu a svou práci dělají správně a profesionálně. Podmínkou úspěšné realizace prodeje je však správné nastavení ceny, což vzhledem k našim zkušenostem, umíme.

Zvažujete prodej/pronájem rekreační nemovitosti?

Pro naše klienty hledáme nemovitosti k rekreaci v lokalitě

Krkonoše a Podkrkonoší

Volejte: 774 710 766

1. KRKONOŠSKÁ REALITNÍ
Pražská 88, 541 01 Trutnov | IČ: 62025635
Tel.: +420 776328418 | Tel.: +420 499732407
E-mail: eva.danielisova@krkonose-reality.cz
www.krkonose-reality.cz

„Pomáhám klientům splnit si sen o novém domovu. Můj cíl je spokojený prodávající a spokojený kupující. Slušnost a vstřícnost.“