Sobota

30. září 2023

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Hasiči na Hradecku zasahovali u požáru pole, škoda je předběžně 100 tisíc

11. 7. 2023

page.Name
Druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř byl dnes odpoledne vyhlášen kvůli požáru pole u obce Sendražice na Královéhradecku. Požár na území o ploše zhruba dvou hektarů byl nahlášen zhruba ve 14:35 a uhašen po 16:00, informovali ČTK hasiči. Hořelo strniště, na místě zasahovaly desítky hasičů. Škoda je předběžně vyčíslena na 100.000 korun. Stoupající dým z pole byl viditelný zdaleka. Příčiny požáru hasiči vyšetřují.

"Požár je v současné chvíli zlikvidován, místo zásahu je předáno majiteli pozemku, jednotky se vrací zpět na své základny," sdělil v 16:15 Ondřej Čuhanič z krajského ředitelství hasičů v Hradci Králové. Podle něj nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahovaly tři profesionální a čtyři dobrovolné jednotky.

V Královéhradeckém kraji od pondělí platí mimořádné opatření proti šíření požárů. Hejtman Martin Červíček (ODS) po dohodě s hasiči vydal zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě, včetně pálení klestí na zahradách. Důvodem vyhlášení opatření jsou vysoké teploty, sucho a nepříznivá předpověď počasí pro následující dny.

Požárů v přírodě v Královéhradeckém kraji v posledních dnech přibývá. Hasiči v regionu například v prvním prázdninovém týdnu evidovali 18 požárů, kdežto loni ve stejnou dobu jich bylo osm a v roce 2021 na začátku prázdnin pouze tři požáry.

ČTK