Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Tragédie z Krkonoš: Za smrtí ženy s dítětem byla zřejmě vražda a sebevražda

3. 1. 2023

page.Name
Tragická smrt čtyřicetileté ženy a jejího tříletého syna v Krkonoších podle vyšetřovatelů nebyla nešťastnou náhodou. Podle policistů šlo o násilná úmrtí. Případ vyšetřují jako vraždu a sebevraždu, což potvrdil i soudní znalec. Žena i dítě zemřeli už ve středu 28. prosince. Po rozsáhlé pátrací akci se podařilo jejich těla najít v lese v oblasti Růžové hory v pondělí po poledni.

"Na místě včerejšího nálezu obou těl pracovali kriminalisté do pozdních nočních hodin za účasti soudního znalce, kdy společně zjišťovali okolnosti jejich úmrtí. Ohledávali místo nálezu a zajišťovali potřebné stopy. Ohledáním nalezených těl zjistili, že se jedná o násilná úmrtí. Jde o podezření z vraždy a sebevraždy. Toto zjištění potvrdil i soudní znalec z oboru soudního lékařství, kdy dle jeho předběžného vyjádření k úmrtí došlo 28.12.2022. Na základě těchto informací jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda s následnou sebevraždou," uvedla dnes v poledne mluvčí krajských policistů Iva Kormošová.

Pokud další vyšetřování potvrdí, že vraždu dítěte spáchala žena, policie případ odloží, protože nelze stíhat osobu zemřelou.

Policie po dvojici pátrala od pátku 30. prosince, kdy jejich pohřešování oznámil partner ženy a otec jejich syna na policejním oddělení v Libčicích nad Vltavou u Prahy. Podle policie žena zřejmě odjela autem do Pece pod Sněžkou do penzionu U Sochorů. V Peci pod Sněžkou se ubytovala i se synkem v neděli 25. prosince a pobyt měla do 30. prosince.

V pátek vpodvečer se majitelka penzionu obrátila na policii s tím, že ženu naposledy viděla v úterý 27. prosince dopoledne. Spojit se s ní nemohla, pokoj v penzionu byl zamčený a před penzionem zůstalo ženino auto. Po otevření v pokoji nikdo nebyl, ale žena v něm měla své věci.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojily desítky policistů, hasičů a horských záchranářů. Pátrací týmy těla bez známek života v pondělí po 12, hodině v lese v oblasti Růžové hory.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Horská služba ČR