16.8ºC

Lukáš

Basketbalisté Hradce jsou nadále neporažení, Brno U23 přemohli 91:77

12. října 2024

Královéhradečtí basketbalisté zvítězili i ve čtvrtém utkání 1. ligy a jako jediný neporažený tým vedou tabulku druhé nejvyšší soutěže. Včera na domácí půdě přemohli další dosud neporažený celek Brno U23 v poměru 91:77. Domácí do utkání vstoupili velmi dobře a do poločasu si stihli vybudovat slibný náskok, který se jim podařilo v druhé části zápasu udržet. Tým vedený Pedjou Stamenkovičem čeká příští pátek utkání s Novým Jičínem, který má na kontě dvě vítězství a dvě porážky.

Hradecký mužský basket zažívá skvělý vstup do nové sezóny. Lvice jsou po dvou utkáních neporažené, to stejné mohou říct i basketbalisté Gapy. Sokoli vlétli do nové sezóny jako uragán a připsali si už čtvrté vítězství ze čtyř zápasů. Naposledy skvělou formu Východočechů pocítili brněnští mladíci, kteří v třebešské hale padli 77:91. Po souboji posledních dvou neporažených celků tak zůstali Hradečtí jako jediný mančaft s plným bodovým ziskem a okupují první příčku prvoligové tabulky.

V prvních minutách včerejšího utkání se vedení přelévalo ze strany na stranu, nakonec to ale byli domácí, kteří se dostali do mírného náskoku, a především díky skvělé produktivitě vyhráli první čtvrtku 24:17. Do poločasu stihla Gapa svůj náskok navýšit na 12 bodů a nadále byla o krok před svým soupeřem. Po poločase se hra poněkud vyrovnala, nicméně náskok vybudovaný v prvním poločase bohatě stačil k zisku čtvrtého vítězství v sezóně.

Nejlepším střelcem Hradce byl podruhé v řadě Tomáš Tkadlec se 17 body, následovaný Martinem Roubem se 16 a Theodorem Dlugošem s 15 body. Sokoli tak i nadále vévodí prvoligové tabulce a vyhlíží utkání s Novým Jičínem, které odehrají příští pátek opět na domácí palubovce.

Předehrávka 13. kola, pátek 11.10.2024 od 20:00, Sportovní hala Třebeš

BK Gapa Hradec Králové - Brno U23 91:77 (24:17, 22:17, 25:25, 20:18)