23.3ºC

Naděžda

Bez branek. Votroci i v oslabení nepustili Baník na dostřel

4. září 2022

Fotbalisté Hradce Králové v 7. kole první ligy remizovali bez branek s Ostravou. Votroci nevyhráli po třech vítězných zápasech za sebou, ale proti Baníku hráli od 55. minuty v oslabení po vyloučení střídajícího Filipa Novotného. V neúplné tabulce tým trenéra Miroslava Koubka drží výborné třetí místo.

V sestavě fotbalistů Hradce Králové dostali premiérově šanci i obránce Filip Čihák a slovenský záložník Matej Trusa, kteří v týdnu přišli na hostování z Plzně, kam v týdnu přestoupil kapitán Adam Vlkanova. S páskou na rukávu vedl Votroky zkušený Jakub Rada.

Bojovný a opatrný úvodní poločas nabídl jedinou velkou šanci až ve 42. minutě, kdy domácí brankář Michal Reichl reflexivně vyrazil hlavičku Jiřího Klímy. Hradečtí ostravského gólmana Laštůvka moc neohrozili.

Baník zahrozil i po přestávce, ale Jiří Klíma na Reichla opět nevyzrál, jeho přízemní střelu hradecký brankář vyrazil.

Po necelé hodině přišla z pohledu Votroků komplikace. Střídající Filip Novotný v 55. minutě stáhl těsně před šestnáctkou rozběhnutého Buchtu, jenž v pádu trefil tyč, a hradecký záložník byl po 10 minutách pobytu na trávníku vyloučen. Pro Votroky to byla už čtvrtá červená karta v letošním ligovém ročníku, víc jich dostali jen hráči Jablonce (5).

Ostravští si v početní výhodě vytvořili převahu, ale hradecký tým podržel Reichl, jenž vychytal Kuzmanoviče a Buchta pálil mimo. V dalších minutách už Votroci nápor Baníku ustáli. V nastaveném čase Hradečtí mohli dokonce vstřelit vítězný gól, ale Laštůvka vyrazil Čihákovu hlavičku po rohovém kopu.

V dalším utkání fotbalisté Hradce Králové nastoupí v neděli 11. září na hřišti Jablonce (16.00).

Hlasy trenérů:

Miroslav Koubek (Hradec Králové): „První poločas byla taková taktická bitva, soupeři si toho moc nedarovali. Baník dobře bránil, my až na nějaké dvě tři výjimky jsme to také drželi na uzdě. Dobývali jsme, měli jsme územní převahu a Baník měl náznaky nebezpečných brejků, které jsme pochytali. Filip Novotný po přestávce nezvládl náběhovou situaci, asi si pomohl faulem. Já to respektuju, dostal červenou kartu. Od té doby jsme měli pochopitelně za úkol to uhrát v deseti, podařilo se to. Baník je silný v prudkých centrovaných míčích do vápna a nábězích několika hráčů. To jsme byli schopni eliminovat. My jsme čekali na nějaký brejk, nakonec přišla těsně před koncem standardka, po které hlavičkoval Čihák. Podle mého názoru největší šance zápasu, který jsme ještě mohli vyhrát. Bod přijímám, myslím, že jsme si ho zasloužili."

Pavel Vrba (Ostrava): „Zápas budu hodnotit tak, že jsme tady ztratili dva body. Je hezké, že jsme neprohráli. Je skvělé, že jsme udrželi určitou kvalitu, kterou předvádíme ve venkovních zápasech víc než v těch domácích. Pokud nebudeme venkovní body potvrzovat v domácích zápasech, bude to špatně. Bod je dnes asi málo. Měli jsme na to, abychom tady vyhráli. Těsně před koncem se Hradec po standardce dostal do gólové příležitosti, to samozřejmě mohlo dopadnout ještě hůř. Možná mnohem víc mi vadí, že jsme měli spoustu zajímavých rozjetých akcí v obou poločasech, které jsme bohužel nedohráli. Mezihru před finální fází musíme jednoznačně zlepšit. Pokud se zlepšíme, můžeme uspět, pokud ne, bude to hodně těžké."

I. fotbalová liga - 7. kolo:

Hradec Králové - Ostrava 0:0

Rozhodčí: Radina - Mokrusch, Volf - Berka (video). ŽK: Harazim, Smrž, Reichl - Lischka, Fleišman, Takács, Šehič. ČK: 55. Novotný (Hradec). Diváci: 2022.
FC Hradec Králové: Reichl - Jakub Klíma, Čihák, Smrž - Gabriel, Rada (75. Ševčík), Kodeš, Ryneš (46. Novotný) - Kubala, Vašulín (65. Harazim, 84. Rybička), Trusa (65. Kučera). Trenér: Koubek.
FC Baník Ostrava: Laštůvka - Ndefe (72. Šehič), Frydrych, Lischka, Fleišman - Miškovič (53. Jaroň), Takács - Kuzmanovič, Kaloč, Buchta - Jiří Klíma. Trenér: Vrba.

Další výsledky:

Slovácko - Slavia Praha 1:1, Sparta Praha - Zlín 0:0, Pardubice - Olomouc 0:2, Brno - Bohemians 1:2, Č. Budějovice - Mladá Boleslav 0:2, Liberec - Plzeň 0:1, Teplice - Jablonec 3:2.

1. Slavia 7 5 1 1 25:5 16
2. Plzeň 6 5 1 0 11:4 16
3. Hradec Králové 7 4 1 2 7:5 13
4. Sparta 7 3 3 1 10:5 12
5. Liberec 7 3 2 2 12:8 11
6. Bohemians 1905 7 3 2 2 12:9 11
7. Brno 6 3 1 2 10:10 10
8. Slovácko 7 2 3 2 9:11 9