Bezgólová remíza. Votroci vezou ze Slovácka cenný bod

4. listopadu 2023

Královéhradečtí fotbalisté remizovali v rámci 14. kola Fortuna ligy se Slováckem 0:0 a připisují si tak velmi cenný bod ze hřiště soupeře. Ani jeden z týmů nedokázal vsítit branku, i když šance na obou stranách byly. Druhý poločas byl podstatně záživnější než ten první, oba mančafty po přestávce měly své největší šance. Daniel Hais, který dostal od Václava Kotala poprvé šanci v základní sestavě, měl v 60. minutě na hlavě úvodní gól. Jeho ostrý pokus hlavou jen těsně minul Fryšťákovu bránu. Hradečtí se tak s Jihomoravany rozešli smírně a nadále tak čekají na první vítězství v sezóně na hřišti soupeře.

Po urputném boji nakonec vezou Votroci z jihu Moravy cenný bod. Hradec remizoval se Slováckem 0:0 a do tabulky si v letošním ročníku připsal 15. bod. V podstatě všechna trápení, která měl hradecký tým před tímto zápasem, se spíše prohloubila. Svěřenci Václava Kotala stále čekají na první venkovní vítězství v sezóně, Slovácko nedokáže porazit ani po návratu mezi elitu, a především se jim stále nedaří v ofenzivě.

Že by se to ale Hradečtí nesnažili změnit se říct nedá. Poprvé od letního příchodu z Budějovic dostal v ligovém zápase šanci v základní sestavě Daniel Hais, který nahradil formy hrajícího Vašulína. Dvacetiletý útočník se mohl hned při prvním startu v základu prosadit, když po Pilařově centru ze 60. minut šikovně předskočil jednoho z bránících stoperů. Jeho prudká hlavička však mířila těsně vedle brány Fryšťáka.

Příliš fotbalové krásy první poločas nepřinesl. Největší šance na úvodní gól měl ve 27. minutě Kalabiška, jehož našel šikovným prostrčením útočníka Cicilia. Z dobré pozice však zkušený obránce přestřelil. Druhá půle už byla o něco zajímavějšího. Nejprve byli aktivnější Votroci, Čmelík však druhý gól ve dvou zápasech nezapsal. V dobré pozici uvnitř vápna přestřelil vysoko nad. Ani Hais svou tutovku neproměnil, a tak byli na tahu domácí.

V obou situacích byl blízko brance střídající Juroška. Nejprve si v 70. minutě našel na hranici šestnáctky odražený balón po rohovém kopu, jehož prudkou ranu odhlavičkoval hradecký kapitán Kodeš. O pět minut později se 22letý forvard ocitl tváří v tvář Bajzovi, gólman Hradce ale svůj tým podržel skvělým zákrokem. Další velkou šanci už souboj Slovácka s Hradcem nenabídl, a tak oba týmy odešly z duelu smírně s bodem. Votroci hrají svůj následující zápas příští sobotu doma se Slovanem Liberec.

Fortuna liga, 14. kolo. Sobota 4. listopadu 2023, 15:00

Slovácko - Hradec Králové 0:0 (0:0)

Rozhodčí:  Zaoral - Dobrovolný, Dohnálek ​​.

Žluté karty:  88. Čihák, 90+3. Bajza, 90+4. Vašulín

Držení míče : 55 % : 45 %. Střely na branku:  3:0. Střely mimo:  2:2. Rohy:  8:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:13. Diváci: 4 094