Bravo! Lvice ovládly historicky první ročník Federálního poháru

6. února 2022

Basketbalistky Hradce Králové vyhrály historicky první ročník česko-slovenského Federálního poháru. Lvice v konkurenci šesti týmů po semifinálovém vítězství nad pořádajícím klubem Piešťanské Čajky porazily ve finále Young Angels Košice 83:68 a po zásluze zvedly nad hlavou trofej.

Česko-slovenský Federální pohár žen byl delší dobu připravovaný projekt, jehož uskutečnění v posledních letech znemožnila pandemie koronaviru. Letos se podnik dočkal konání svého prvního ročníku, ale místo čtyř českých a stejného počtu slovenských týmů se turnaje zúčastnilo šest družstev. Z České republiky kromě basketbalistek Sokola Hradec Králové dorazila Slovanka Mladá Boleslav a oba kluby vyzvaly kvarteto MBK Ružomberok, Young Angels Košice, BK ŠKP 08 Banská Bystrica a Piešťanské Čajky, které byly pořadatelem pohárového Final 6.

Hradecké Lvice nejprve v pátek hladce porazily Banskou Bystricu 82:44 a v semifinále si poradily s pořádajícími Piešťanskými Čajkami 81:61, když Sokol táhla Pamela Therese Effangová, se 24 body nejlepší střelkyně zápasu.

Ve finálovém duelu se hradecké basketbalistky rozjížděly pomalu, po poločase vedl košický tým Young Angels o tři body 41:38. Po přestávce ale Lvice uzmuly zápas do své moci zásluhou 30 bodů ve třetí čtvrtině a po výhře 83:68 se po zásluze mohly v Piešťanech radovat z historického zisku česko-slovenského Federálního poháru.

Federální pohár basketbalistek 2021/2022:

Finále: Sokol Hradec Králové – Young Angels Košice 83:68 (13:20, 38:41, 68:52). Body Hradce: Šotolová 18, Matušková 13, Bolardtová 9, Čuperková 9, Fišerová 8, Pokorná 7, Dautovičová 7, Effangová 6, Vlčková a Vojtíková po 3.
O 3. místo: Piešťanské Čajky – Ružomberok 65:58.

Semifinále: Piešťanské Čajky – Sokol Hradec Králové 61:80 (18:22, 31:42, 46:60). Body Hradce: Effangová 24, Čuperková 17, Vojtíková 9, Pokorná a Šotolová po 7, Dautovičová 6, Matušková 5, Bolardtová 3, Fišerová 2.
Košice – Ružomberok 77:70.

Konečné pořadí: 1. Sokol Hradec Králové, 2. Young Angels Košice, 3. Piešťanské Čajky, 4. Ružomberok, 5. Slovanka MB, 6. Banská Bystrica.