Černá série je u konce. Hradec porazil Slavii

11. března 2023

Královští sokoli porazili v rámci 6. kola nadstavbové části Slavii Praha 107:87 a prolomili tak desetizápasovou šňůru bez vítězství. Vedení se svěřenci trenéra Richarda Kucsi ujali už v první čtvrtině, v té druhé o něj ale přišli. Zlomovou se stala třetí část, ve které se Hradeckým podařilo soupeři utéct o deset bodů. V poslední čtvrtce už si sokoli vedení pohlídali a slaví tak první ligové vítězství po dvou měsících.

Hradecký mužský basketbalový tým se konečně může radovat. Po více než dvou měsících se Hradečtí prokousali k vítězství v lize, podařilo se jim porazit Slavii. Ofenzivní radovánky načal lépe východočeský tým, který se během první čtvrtiny ujal vedení. Druhá část byla zase v režii pražského týmu, který se dotáhl na dostřel a chvílemi i vedl.

Klíčovou se stala třetí čtvrtina, kterou sokoli ovládli. „Ve většině času jsme byli ve vedení a kontrolovali jsme zápas. Jsem rád, že také začátek druhého poločasu byl jiný než v ostatních zápasech a že jsme udrželi výkonnost také ve třetí čtvrtině,“ řekl k vývoji zápasu nový trenér hradeckých basketbalistů Richard Kucsa.

Ve čtvrté části si sokoli cenné vítězství pohlídali. Dnešní výsledek však nic nemění na tom, že je hradecký tým stále na posledním místě tabulky nadstavbové části. „Pro nás je to vítězství, které jsme potřebovali. Na tento výsledek je zapotřebí navázat dále. Mám z toho radost, ale musíme se připravovat na další zápas, který nás čeká,“ upozorňuje na sestupové trable svého týmu Kucsa.

Mezi nejlepší hráče hradeckého týmu v zápase patřil Tomás Cavallero, který se k týmu připojil teprve nedávno. V posledních zápasech se z něj stává bodový lídr týmu, k 18 bodům připojil i pět doskoků a tři asistence. Dobrý zápas odehrál i křídelník sokolů Adam Goga. „Dnes se nám podařilo protrhnout smůlu. Po dlouhé době jsme trefili dobré střely a náš útok nebyl statický, dařilo se nám většinu zápasu. Hráli jsme solidní obranu, ze které jsme poté těžili v útoku. Teď musíme navázat a urvat další vítězství, protože se určitě chceme vyhnout baráži,“ hodnotil zápas 25letý basketbalista.

Sokoly čeká ve středu domácí zápas proti USK, o týden později sehrají opět doma veledůležitý zápas s Olomouckem. Pokud se Hradečtí chtějí vyhnout baráži, budou muset tyto dva zápasy bezpodmínečně zvládnout.