Červená pohroma! Znovu oslabený Hradec prohrál v Pardubicích 1:2

24. srpna 2024

Královéhradečtí fotbalisté prohráli ve východočeském derby s Pardubicemi 1:2. Už potřetí v této sezóně dohrávali Votroci v deseti, červenou kartu vyfasoval v 52. minutě Petrášek. To bylo už za nepříznivého stavu pro tým Davida Horejše, hned v úvodu druhé půle se trefil Patrák. Hradci se sice podařilo díky Čihákově hlavičce srovnat, nakonec se ovšem radovali domácí. Po zmatcích v hradeckém vápně se nejlépe zorientoval veterán Vacek a v 80. minutě podruhé překonal Zadražila. Votroci tak prohráli i třetí venkovní utkání v této sezóně, Pardubice v probíhajícím ročníku Chance ligy zapsali druhé vítězství.

Třetí červená karta v této sezóně výrazně pomohla Pardubicím ke skalpu Hradce Králové. Perníkáři porazili Hradec poprvé po třech zápasech a výrazně si polepšili v bojích o záchranu. Votroci, kteří do utkání vzhledem k formě vstupovali jako mírní favorité, jsou v neúplné tabulce na průběžném šestém místě.

Východočeské derby začaly aktivněji domácí Pardubice. Nicméně to byl Hradec, který se snažil využívat rychlostně dobře vybavené útočníky, kdo se dostal do první dobré příležitosti. Juliš nedokázal najít nikoho z nabíhajících spoluhráčů, a tak se rozhodl pro střelu z úhlu, kterou Stejskal vytěsnil na roh. První poločas byl hodně o soubojích, hodně to jiskřilo mezi Zlatohlávkem a Petráškem.

Nová akvizice Hradce byla při svém prvním derby hodně motivovaná a Zlatohlávek odcházel do kabiny značně potlučený. Herně neměl ani jeden z týmů výraznější převahu, střídaly se téměř rovnoměrně pasáže, kdy mírně tlačily oba mančafty.

Druhá půle byla o dost záživnější. Bohužel pro hradecký tým nezačala vůbec dobře. Na pravém křídle utekl velmi aktivní Leipold a efektivní zpětnou přihrávkou našel Patráka. Křídelník Perníkářů se z bezprostřední blízkosti nemýlil, zakončoval nikým neatakován do protipohybu Zadražila. Ve 48. minutě se tak ujali vedení domácí.

O čtyři minuty později se začala nad Votroky stahovat všechna mračna. Petrášek trefil hodně nevybíravě na hranici pokutového území Solila a viděl druhou žlutou kartu. Navíc rozhodčí Černý ukázal i na puntík, což by znamenalo pro Hradec naprostou pohromu. Videorozhodčí Petráškův zákrok přezkoumal a seznal, že faul sice nebyl ve vápně, ale vytáhlý stoper viděl nakonec přímou červenou kartu. To znamená, že jeho trest se může výrazně prodloužit.

Tým Davida Horejše se rozhodně nevzdal. V 57. minutě se po standardce skvěle individuálně uvolnil Vlkanova a naservíroval balón přímo na hlavu Čiháka. Stoper Hradce umístil balón do pravého dolního rohu, mimo dosah Stejskala a východočeské derby bylo zase nerozhodné. Čihák se trefil v této sezóně už podruhé, stejně jako proti Boleslavi to bylo hlavou při hře v oslabení.

Tentokrát se už ovšem na Hradec štěstí neusmálo. Pardubice cítily, že by z tohoto utkání mohli odejít se všemi body, a to se jim nakonec povedlo. Nepovedený centr Simona z 80. minuty se několikrát odrazil až ke kopačce Kamila Vacka. Pardubický veterán se skvěle zorientoval a doklepl balón za záda bezmocného Zadražila.

Závěrečná snaha Votrokům kýžený gól nepřinesla. Hradec tak s Pardubicemi prohrál 1:2, na hřištích soupeře ze tří zápasů nezískal ani bod. V neúplné tabulce je na šestém místě.

Chance liga, 6. kolo. Sobota 24.8.2024, 20:00

FK Pardubice - FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

Branky a nahrávky: 47. Patrák (Leipold), 80. Vacek – 57. Čihák (Vlkanova).

Rozhodčí: Černý – Paták, Podaný.

Žluté karty: 68. Šehić, 73. Simon, 81. Krobot, 83. Vacek, 90+8. Stejskal – Petrášek, 68. Čihák, 90+1. Klíma, 90+8. Mihálik.

Červená karty: 52. Petrášek.

Držení míče: 56 % : 44 %. Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:3.

Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:12.