Čtvrté vítězství Mountfieldu v přípravě. Teď na Ligu mistrů

25. srpna 2022

Stoprocentní bilanci mají v přípravných utkáních hokejisté Hradce Králové. Mountfield vyhrál i čtvrtý zápas, kdy na domácím ledě porazil rakouský tým Graz 99ers 7:3. Východočeši, které nyní čeká start v Lize mistrů na ledě švédské Frölundy, soupeře dorazili třemi brankami ve druhé třetině.

Oproti úternímu utkání s týmem Vídeň Capitals (3:2) vstoupili hokejisté Hradce Králové do čtvrtečního utkání proti dalšímu rakouskému celku Graz 99ers s drobnými změnami. V brance Fin Henri Kiviaho nahradil Jana Růžičku a v útoku místo juniora Matěje Beneše naskočil Jan Veselý, jemuž se daří v prvoligovém Kolíně.

Mountfieldu úvod utkání vyšel náramně. Už po minutě a půl brankáře Engstranda překonal Oliver Okuliar, slovenská letní posila. Po třinácti minutách už hradecký tým vedl o dva góly, když v přesilovce se dělovkou z kruhu prosadil Jakub Lev.

Vypadalo to na snadnou záležitost týmu trenéra Tomáše Martince, ale rakouský protivník se během dvou minut vrátil do hry. Nejprve se puk odrazil od zadního mantinelu přímo ke Kaschnigovi, jenž pohodlně skóroval. Vzápětí unikl domácí obraně Boivin a po bekhendové kličce Kiviahovi vyrovnal.

Macro alias: Medailonek

V závěru první třetiny ovšem vrátil vedení na hradeckou stranu Marek Zachar, jenž se nejlépe orientoval v závaru před brankou.

Rozhodující momenty utkání přišly v rozmezí 25. až 33. minuty. V tomto úseku hry Mountfield skóroval třikrát. Vše začal dorážkou Martin Štohanzl, po něm se ujala přesilovková střela Lukáše Cingela a vše dokončil svým druhým gólem v utkání Zachar ránou k tyči.

Ve zbytku třetiny snížil Alagič střelou do horního rohu, ale v závěrečné části definitivně podtrhl vítězství Mountfieldu stejně pěknou ránou Radek Pilař.

Hokejisté Hradce Králové tak přípravnou část zakončili stoprocentní bilancí, která čítá čtyři vítězství. Před zmíněnými dvěma zápasy vyhráli turnaj v Kitzbühelu, kde porazili EHC RB Mnichov (7:1) a ve finále EC RB Salcburk (2:0).

„Přípravné zápasy se zahraničními týmy byly kvalitní. Dolaďujeme ještě některé systémové věci a zapracováváme nové hráče včetně mě. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, máme za sebou vydařenou přípravu a teď už se těšíme na Ligu mistrů. Osobně jsem za dva góly rád. Z hlediska sebevědomí mi to pomůže," uvedl po utkání Marek Zachar, autor dvou gólů a jedné asistence.

Nyní Východočechy čeká ve čtvrtek 1. září vstup do Ligy mistrů utkáním na ledě švédské Frölundy.

Přípravné utkání:

Hradec Králové – Graz 99ers 7:3 (3:2, 3:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 2. Okuliar (Zachar), 13. Lev (Blain, Cingel), 20. Zachar (Cingel, Lev), 25. Štohanzl (Perret), 28. Cingel (Blain, Lev), 33. Zachar (Radovan Pavlík), 58. Pilař (Cingel, Smoleňák) – 14. Kaschnig (Salonen), 16. Boivin (Antonitsch), 37. Alagic (Fladeby, Granholm).
Rozhodčí: Hribik, Veselý – Zídek, Kis. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 1119.
Mountfield HK: Kiviaho – Jank, Blain, Pilař, F. Pavlík, Kalina, Gaspar, Rymsha – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – Smoleňák, Cingel, Lev – Perret, Štohanzl, Veselý.
Graz 99ers: Engstrand – Kernberger, Boivin, Kirschlager, Bouramman, Pfeffer, Salonen, Engelhart, Egger – Kasching, Schiechl, Granholm, Pesendorfer, Fladeby, Ograjensek, Antonitsch, Oberkofler, Woger, Krainz, Alagic, Zusevics.