16.8ºC

Lukáš

Čtyři góly za pět minut. Lvi jasně přehráli Vary 5:1

16. října 2024

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v předehrávce 17. kola Tipsport extraligy proti Karlovým Varům 5:1. Byla to přitom Energie, která slavila jako první, a to díky brance Redlicha. Ve 12. minutě se podařilo domácím vyrovnat, v přesilovce se trefil Pour. Pět minut poté už Hradec vedl 4:1. Zasloužili se o to další tři střelci - Miškář, Dmowski a Tamáši. Pátý a poslední gól Hradce vstřelil v čase 22:30 Pour, pro kterého to byla už sedmá branka v sezóně.

Úvodní minuty královéhradecké dominanci nijak nenasvědčovaly. Domácí předvedli několik velkých chyb v defenzivě, před gólmanem Novotným nechali hned třikrát volného hráče a mohli být rádi, že je potrestal pouze Redlich po krásné Šírově nabídce před prázdnou branku.

Za pět minut však Mountfield zahájil velký obrat a během pouhých 85 sekund překonal třikrát brankáře Frodla. Zatímco Pour uspěl střelou z pravého kruhu v přesilové hře, Miškář i Dmowski se prosadili z předbrankového prostoru. Ještě před koncem první třetiny navíc potrestal další faul soupeře dorážející Tamáši.

Karlovarští o přestávce reagovali střídáním gólmanů, Habal ale udržel čisté konto jen dvě a půl minuty. Z fantastické individuální akce ho překonal znovu Pour, jenž získal kotouč v rohu vlastního pásma, v končící početní výhodě s ním projel celé hřiště a zavěsil pod horní tyčku.

Východočeši za stavu 5:1 hru jasně kontrolovali, Habal nedovolil další radost volnému Jerglovi. Novotný měl na druhé straně jen minimum práce, nejvíce ho vylekal Černoch střelou do masky.

Až ve třetí části se Martincovi svěřenci stáhli a Energii pustili k výrazné střelecké převaze, málo akcí však znamenalo skutečnou hrozbu. Nejblíže k úpravě skóre měl sedmnáctiletý Čihař, ani jemu se ale nepovedlo zmírnit výraznou porážku.

17. kolo (O2 TV), středa 16.10.2024 od 18:00, ČPP Aréna, Hradec Králové

Mountfield HK — HC Energie Karlovy Vary 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12:18 Pour (Perret, Jergl), 13:06 Miškář (Pavlík, Pavelka), 13:43 Dmowski (Moravec), 17:40 Tamáši (Šťastný), 22:30 Pour – 07:19 Redlich (Šír, Reunanen).
Rozhodčí: Ondráček, Jaroš – Hynek, Štěpánek.
Vyloučení: 3:6.