23.3ºC

Naděžda

Energie Hradci svědčí. V Karlových Varech podruhé letos vyhrál

11. prosinece 2022

Hokejistům Hradce Králové se na ledě Karlových Varů daří. Mountfield v utkání 28. kola extraligy vyhrál na západě Čech 4:1 a navázal na vítězství z druhého kola letošního ročníku. Východočeši domácí Energii zlomili třemi góly ve druhé třetině. V utkání se dvakrát mezi střelce zapsali slovenský útočník Oliver Okuliar a obránce Filip Pavlík.

Hokejisté Hradce Králové hodlali v Karlových Varech navázat na extraligové vítězství v derby s Pardubicemi, kterým zastavili sérii pěti porážek. Mountfield také začal v málo zaplněné KV aréně aktivně. V úvodní třetině domácí Energii zatlačil, ale vyjma dorážky Olivera Okuliara větší gólovou příležitost neměl.

Bleskem z čistého nebe byla akce karlovarského týmu, který se po patnácti minutách ujal vedení. V první větší šanci domácích se po Koblasově přihrávce zpoza branky trefil kapitán Černoch.

Ve druhé třetině už Hradečtí svoji herní převahu dokázali využít a průběh zápasu otočili ve svůj prospěch. Hned dvakrát se prosadili krátce po skončení přesilové hry. Nejdříve se ve 27. minutě trefil z mezikruží Filip Pavlík a po šesti minutách, kdy skončil trest Fina Huttuly, který před několika týdny přešel na západ Čech z Hradce Králové, dokonal obrat v zápase Okuliar, jenž za záda Habala dorazil střelu McCormacka.

Slovenský reprezentant Okuliar o čtyři minuty později po zmatcích karlovarské obrany a chybě Pulpána navýšil vedení hostů na 3:1. Hradečtí kontrolovali zápas, o jediný dílčí úspěch domácích se v bitce postaral Havlín proti Kellymu Klímovi.

Vítězství Moutfieldu navýšil v poslední třetině Filip Pavlík, který ve 49. minutě bombou od modré počtvrté prostřelil Habala a zaznamenal tak svou druhou branku v zápase stejně jako Okuliar. Hradec Králové tak i podruhé v sezoně vyhrál v Karlových Varech, prvně se mu to podařilo zkraje září ve druhém kole, a zároveň si připsal druhé vítězství v řadě v extralize.

Další utkání v nevyšší soutěži hokejisté Hradce Králové sehrají v úterý 20. prosince doma s Vítkovicemi (18.00). Ještě předtím, toto úterý 13. prosince, Mountfield čeká odvetný duel čtvrtfinále ve švýcarském Zugu. Úvodní utkání skončilo na východě Čech smírně 2:2.

Hlasy trenérů:

Vojtěch Šik (Karlovy Vary): „Neodehráli jsme dobré utkání. Hradec od první třetiny dobře forčekoval, my jsme kotouče pomalu posouvali a soupeř si vytvářel tlak. Ze začátku jsme ještě dokázali hrát v obranné třetině dobře, ale ve druhé třetině nám tam napadaly některé zbytečné góly. My jsme vždy v oslabení udělali jednu dvě chyby a soupeř tím, že má kvalitu, nás za ně trestal a odskočil nám. Ve třetí třetině jsme se zápasem ještě chtěli něco udělat, ale nestříleli jsme, přehrávali jsme situace, neměli jsme tlak do brány a to nás stálo zápas."

Petr Svoboda (Hradec Králové): „První třetinu jsme měli sice herní převahu a byli jsme hodně na kotouči, ale bohužel jsme se netlačili před bránu, hráli jsme po rozích a tlak byl takový platonický. Ve druhé třetině nám to tam naštěstí napadalo a dokázali jsme dát tři góly. Dnes jsme sice přesilové hry nevyužili, ale bylo důležité, že jsme góly vždy vstřelili těsně po jejich skončení. Jsme hodně rádi, že jsme dnes vyhráli za tři body."

Hokejová extraliga - 28. kolo:

Karlovy Vary - Hradec Králové 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Černoch (Koblasa) - 27. F. Pavlík (Cingel, Lev), 33. Okuliar (McCormack, Blain), 37. Okuliar, 49. F. Pavlík. Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Frodl, Gerát. Vyloučení: 4:6, navíc Havlín - Kelly Klíma 5 min. Bez využití. Diváci: 2325.
HC Energie Karlovy Vary: Habal - Pulpán, Huttula, Stříteský, Bartejs, Havlín, A. Rulík, Krajčík - Koffer, Gríger, Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - O. Beránek, Jiskra, Redlich - Chalupa, Kružík, Kofroň. Trenér: Bruk.
Mountfield Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Piegl - Lev, Lalancette, Cingel - Okuliar, Zachar, R. Pavlík - Jergl, Kevin Klima, Kelly Klima - Doležal, Štohanzl, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Další výsledky

Litvínov - Sparta 5:2, Liberec - Kladno 7:3, Vítkovice - Plzeň 3:2 po sam. náj., Olomouc - Mladá Boleslav 2:0, Pardubice - Třinec 0:3, Č. Budějovice - Brno 3:1.

1. Vítkovice 28 15 4 5 4 94:70 58
2. Pardubice 27 14 6 3 4 80:55 57
3. Olomouc 28 14 3 1 10 74:60 49
4. Třinec 27 12 2 5 8 74:54 45
5. Plzeň 28 11 3 6 8 79:74 45
6. Sparta Praha 29 12 4 1 12 74:71 45
7. Liberec 27 7 5 7 8 76:71 38
8. Brno 27 9 5 1 12 68:78 38