23.3ºC

Naděžda

Finálový zápas byl jedním z mých nejlepších, hodnotí Daniel Siniakov

17. srpna 2021

Pohár za letošní tenisovou Pardubickou juniorku si domů do Hradce Králové odvezl Daniel Siniakov. Ve finálovém zápase se po necelých dvou hodinách na rozpáleném slunci stal mistrem České republiky staršího dorostu. Ve dvou setech si poradil se svým protihráčem Jakubem Menšíkem 7:6 (5) a 6:1. Hned po zápase se Salonkám svěřil se svými pocity z turnaje a pár slov nám řekl i ředitel Pardubické juniorky Miroslav Máslo.

Danieli, jak se ti hrálo na letošní Pardubické juniorce?

Daniel: Hrálo se mi překvapivě velice dobře. Celkově na centru se mi všechny zápasy hrály výborně.

Jak bys zhodnotil finálový zápas s Jakubem Menšíkem?

Daniel: Myslím si, že ten poslední zápas jsem završil výborně a byl to jeden z mých nejlepších zápasů. Soupeř byl velice kvalitní, proto první set vypadal tak, jak vypadal. Já jsem výborně nastoupil, ale on se oklepal a začalo to být vyrovnané. Celý první set se tak bojovalo. Ke konci se ukázala nervozita nás obou a oba jsme udělali chyby, které jsme celou dobu nedělali. On jich ale udělal bohužel víc a ten set šel na mou stranu. V druhém setu jsem si už na začátku vytvořil náskok a ten jsem si udržel až do konce.

Letošnímu mistrovství přálo počasí a celou dobu jste hráli na rozpáleném slunci. Jaké to pro tebe bylo?

Daniel: Pro mě je takové počasí úplně skvělé. Čím tepleji, tím lépe. Já se všechny snažím uhrát na kondici, která patří mezi mé silné stránky. Takže já jsem za takové počasí rád. A klidně může být ještě tepleji.

Celý letošní turnaj nám zhodnotil i ředitel Pardubické juniorky Miroslav Máslo.

,,Já si myslím, že celý ročník dopadl dobře. Vyšlo nám krásné počasí a celý týden byl skvělý. Zvládli jsme všechna covidová opatření, která byla potřeba a obsazení letošní juniorky bylo super. Byli tu nejlepší hráči ve své věkové kategorii. Takže za sebe bych to celé zhodnotil velice dobře. Finálové zápasy už pak byly třešničkou na tenisovém dortu. Byly velmi vyrovnané a favorité potvrdili svá vítězství, ale rozhodně to neměli jednoduché.''