Hattrick! Kevin Klíma vystřelil výhru nad Plzní a náskok v čele

20. února 2022

Hokejisté Hradce Králové navýšili svůj náskok v čele extraligy na tři body. Zatímco pronásledovatel z Třince doma zaváhal, Mountfield v 54. kole na vlastním ledě deklasoval Plzeň 6:1 a zapsal šestou výhru v řadě. Hattrickem se na vítězství výrazně podílel Kevin Klíma.

V minulém kole hokejisté Hradce Králové vyhráli derby na ledě Pardubic 4:1, poprvé v historii překročili stobodovou hranici v sezoně a o skóre se dostali na první místo extraligy před Třinec.

V 54. kole Mountfield v domácí ČPP Aréně vyrukoval na Plzeň, což není soupeř z kategorie snadných, ale tým trenéra Tomáše Martince si se západočeskými Indiány poradil s grácií. I když na začátku utkání byli nebezpečnější Plzeňští, ale Bulíř, Blomstrand a někdejší hradecký útočník Mertl chyby domácích nepotrestali.

Hradečtí naopak Škodu v zakončení vyškolili, k výhře se posunuli ve 13. minutě, kdy v rozmezí 14 vteřin dvakrát skórovali. Nejprve kapitán Radek Smoleňák z dorážky vstřelil svůj jubilejní 100. gól v extralize. Vzápětí se za hostující obranu vydal obránce Bohumil Jank a podruhé překonal brankáře Svobodu.

Ještě v první třetině začal svůj velký večer Kevin Klíma. Syn slavného otce Petra využil dvě minuty před přestávkou přesilovou hru.

Hokej pak na ledě vystřídal box. Když se hromadná strkanice uklidnila, hodil plzeňský kapitán Jakub Kindl rukavici jednoho z hradeckých hráčů do hlediště a rozhodčí poslali pětatřicetiletého útočníka předčasně do kabin.

I v dalším průběhu se střídaly šarvátky s gólovými chvílemi Kevina Klímy, který na konci druhé části a v úvodu třetí třetiny dokončil čistý hattrick a dočkal se aplausu oproti předchozím zápasům více zaplněné ČPP Arény, kam po nových opatřeních vlády dorazilo dva a půl tisíce diváků.

Mezitím shodili rukavice Cingel se Schleissem a z bitky vítězně odjížděl slovenský útočník Mountfieldu. Stejně jako v derby brankář Filip Novotný přišel o třetí čisté konto v Hradci, když ho překonal Blomstrand.

Gólovou tečku za vydařeným zápasem udělal symbolicky Kelly Klíma, dvojče Kevina, který uzavřel půltucet a spustil velkou radost v domácím táboře.

Hradečtí hokejisté po vítězství 6:1 nad Plzní využili zaváhání Třince, který doma prohrál s Libercem 2:4, a v čele tabulky zvýšili svůj náskok na tři body. V dalším utkání Mountfield vyrazí v úterý 22. února na led Mladé Boleslavi (17.30).

Hlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): Jsem rád, že jsme navázali na výkon z Pardubic. O vítězství rozhodla první třetina, kterou jsme sice neodehráli úplně skvěle, ale dali jsme tři důležité góly. Zbytek zápasu byl podle mě vyrovnaný. Plzeň měla šance a byla nebezpečná, ale my jsme vždycky v pravou chvíli dali gól a tím jsme její aktivitu utlumili."
Václav Baďouček (Plzeň): Základ prohře jsme si dali v první třetině, kdy jsme hráli hrozně ustrašeně a během pěti minut jsme zápas prohráli. Nechat si takhle silného soupeře odskočit na rozdíl tří gólů je smrtící. Měli jsme sice pár šancí, kdy jsme mohli utkání zdramatizovat, ale bohužel jsme je nevyužili. Domácí byli lepším týmem."

Hradec Králové - Plzeň 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Smoleňák (Oksanen, F. Pavlík), 13. Jank (Jergl), 18. Kevin Klíma (Blain), 40. Kevin Klíma (Nedomlel, Orsava), 41. Kevin Klíma (Ščerbak, Lalancette), 56. Kelly Klíma (R. Pilař) - 42. Blomstrand.
Rozhodčí: Mrkva, Ondráček - Ganger, Klouček.
Vyloučení: 9:8, navíc Cingel - Schleiss oba 5 min., J. Kindl do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2460 (omezený počet).
Mountfield HK: F. Novotný - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, R. Pilař, McCormack, Jank - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Cingel, Pajer. Trenér: T. Martinec.
HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda - Kvasnička, Kaňák, Kremláček, Graňák, J. Kindl, Budík, od 21. navíc Hamšík - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - F. Přikryl, Bulíř, F. Suchý - Dzierkals, Mertl, Malát - Dufek, G. Thorell, M. Lang. Trenéři: Baďouček a Říha.