Historická prohra s Chomutovem. Lvicím úvodní čtvrtfinále nevyšlo

10. března 2022

Vstup do čtvrtfinále play off se basketbalistkám Hradce Králové nezdařil. Lvice, které v základní části Ženské ligy skončily třetí, doma v prvním utkání prohrály s Chomutovem 70:85. Levhartice porazily Východočešky poprvé v historii. Série hraná na tři vítězné zápasy pokračuje v sobotu na půdě soupeře.

Favorizované basketbalistky Hradce Králové zahájily úvodní zápas čtvrtfinále play off Ženské ligy solidně a po první čtvrtině nad Chomutovem vedly rozdílem dvou bodů (24:22). Nic nenasvědčovalo tomu, že by hostující Levhartice, které v základní části skončily šesté, měly cestu v tabulce třetích Lvic k vítězství zkomplikovat.

„Začali jsme docela dobře a vytvořili si menší náskok. Ve druhé čtvrtině nám soupeř odskočil, ale my jsme se zmátořili a do poločasu jsme skóre otočili, za což holky dostaly pochvalu,“ uvedl Miroslav Volejník, šéf klubu a zároveň asistent trenérky Romany Ptáčkové.

Lvice v poločase vedly rozdílem šesti bodů (44:38), bodově byly o krok před Chomutovem, ale jejich obrana nebyla stoprocentní.

„Dělali jsme chyby hlavně při návratu do obrany. Nedokázali jsme zastavovat rychlé protiútoky Chomutova. Velké rezervy jsme měli také na doskoku,“ poukázal Volejník.

Lvicím selhala střelba trojek

Ve druhé půli se nedostatky projevily a Levhartice, které hradeckému týmu dokázaly vzdorovat už v základní části a jejich prohry byly těsné (66:69, 65:72), vycítily šanci. Táhla je zejména Monika Satoranská, autorka 19 bodů, a hned šest hostujících hráček docílilo dvouciferného počtu bodů. Zatímco v hradeckém dresu se přes deset bodů přehouply pouze nejlepší střelkyně zápasu Pamela Therese Effangová (20 bodů) a Kristýna Čuperková (19 bodů).

„Ve druhé půli hrál soupeř velice dobře, měl výborné procento střelby. Dostali jsme poměrně dost trojek,“ řekl Volejník.

Hradecké basketbalistky prohrály třetí čtvrtinu o třináct bodů (14:27) a v závěrečné desetiminutovce už skóre na svoji stranu neotočily. „Ke konci jsme měli faulovat a snažit se přerušovat hru, což se nám vůbec nepodařilo. V určitých chvílích nám také přestala jít střelba za tři body. Na to jsme hodně spoléhali a bohužel jsme prohráli,“ dodal Miroslav Volejník.

Lvice tak po výsledku 70:85 poprvé v historii prohrály s Chomutovem soutěžní zápas. Přesně to bylo od roku 2019, kdy Levhartice vstoupily do nejvyšší soutěže.

Čtvrtfinálová série hraná na tři vítězné zápasy pokračuje v sobotu 12. března druhým soubojem v Chomutově (17.00).

ŽBL – čtvrtfinále play off, 1. zápasy:

Sokol Hradec Králové – Levhartice Chomutov 70:85 (24:22, 44:38, 58:65). Body: Effangová 20, Čuperková 19, Šotolová 9, Fišerová 7, Marečková 6, Matušková 6, Vojtíková 3 – Satoranská 19, Krejzová 17, Bartoňová 13, Kadlecová 13, Reynoldsová 13, Kučerová 10. Rozhodčí: Nejezchleb, Peterková, Kavan. Trojky: 11:8. Trestné hody: 10/7 – 18/11. Doskoky: 37:42. Fauly: 18:13. Diváci: 105. Stav série: 0:1.