Historický debakl. Oslabené lvice prohrály s USK o 91 bodů

22. ledna 2023

Historický debakl. Oslabené lvice prohrály s USK o 91 bodů 2 snímků
Hradecké lvice prohrály v rámci 15. kola ŽBL na domácí palubovce proti neporaženému lídrovi tabulky z USK Praha 25:116. Jedná se o nejvyšší porážku hradeckého týmu s pražskými soupeřkami. Hradecké basketbalistky v zápase započítaly 25 bodů, což je čtvrtý nejhorší střelecký výkon v historii ligy. Zraněními zkoušený tým z východu Čech prohrál potřetí v řadě, z toho podruhé v lize. Pražské basketbalistky v lize nepoznaly hořkost porážky již 258 zápasů.

Pamela Effangová, Alena Hanušová, Kristýna Čuperková či Michaela Matušková. Tak zní výčet zraněných opor hradeckého týmu, přičemž marodka je ještě širší o další hráčky, byť ne tak klíčové. Výsledková krize tak na sebe při množství zranění nenechala dlouho čekat, lvice prohrály potřetí v řadě. Včerejší domácí zápas proti neporazitelnému USK byl však nesmírně trpký. „Doufám, že tento zápas hodíme velmi rychle za hlavu. Takový zápas jsme hrály poprvé a snad i naposledy,“ přála si v pozápasovém rozhovoru trenérka lvic Romana Ptáčková.

Hradeckému týmu se dařilo držet krok s pražským favoritem pouze na začátku první čtvrtiny. Do konce první části vedly Pražanky o 12 bodů, druhou čtvrtinu už však naprosto ovládly. Hráčky Hradce Králové se nedokázaly dostávat do střeleckých příležitostí, za celou čtvrtinu dokázaly vsítit pouze dva koše za dva body. Poločasové skóre bylo 15:49. „Kvalita soupeřek je obrovská. Samy jsme si však nepomohly, trápila nás nízká produktivita a 12 % úspěšnost střelby mluví za vše,“ doplnila Ptáčková.

Ligový suverén z pražského USK si tak připsal 258. ligovou výhru v řadě, čímž vylepšil svůj vlastní rekord. Takový výprask však není normou. V minulých letech byly lvice schopné hrát s Pražankami vyrovnaná utkání, i když bez vítězného konce. Vláda nejlepšího ženského basketbalového klubu české historie tak zdánlivě nebere konce.

Lvice si mohou napravit reputaci příští sobotu, kdy odehrají venkovní utkání proti pražské Slavii. Do konce základní části ŽBL chybí hradeckému týmu odehrát ještě další tři zápasy, v tabulce jsou aktuálně šesté.