Hradec důležitý zápas nezvládl. Po prohře s Olomouckem je blízko baráži

5. března 2023

Královští sokoli prohráli s Olomouckem 70:96 a po desáté ligové porážce v řadě se velmi přiblížili nepříjemným barážovým povinnostem. Hradečtí basketbalisté tahali celý zápas za kratší konec. Hradecký trenér Richard Kucsa dokonce po utkání označil výkon svých svěřenců za nedůstojný. Výjimkou byla nová posila sokolů Tomás Cavallero. Argentinec v zápase zářil, připsal si 22 bodů a stal se po zásluze mužem zápasu.

I přes nadstandartní výkon šikovného Jihoameričana ztrácel Hradec na konci zápasu propastných 26 bodů. Zápas sokolům uletěl už v první čtvrtině, kdy soupeře pustili do devítibodového vedení. Do poločasu čítal náskok domácího týmu už 17 bodů. Ve druhém poločase si basketbalisté Olomoucka vedení s přehledem pohlídali a velmi se tak přiblížili záchraně v lize.

Za to hradecký tým to bude mít opravdu těžké, pokud se bude chtít vyhnout baráži. Musel by totiž začít sbírat vítězství i proti oběma pražským týmům, které hrají v části poražených. A to s ohledem na formu sokolů nebude jednoduchý úkol, prohráli totiž v lize jedenáct zápasů v řadě.

„Domácí chtěli vítězství víc. Charakterově jsme na tom byli v tomto utkání hodně zle, každý se musí zamyslet, co může pro tým udělat. Z výkonů vyvodím důsledky, z naší strany to bylo nedůstojné. Rozhodně máme na čem pracovat,“ komentoval utkání zklamaný trenér Hradce Richard Kucsa. Jediným pozitivem na celkem jednoznačné porážce pro něj byl výkon Argentince Cavallera, který nasázel 22 bodů a po zásluze se stal mužem zápasu. Pokud se Hradec bude chtít zachránit, bude to však chtít více skvělých individuálních výkonů.

„Je na nás strašná deka, potřebujeme se zvednout. Z naší strany to bylo příšerné. Některé sekvence nebyly špatné, ale pak Olomoucko zase něco trefilo, a to nás poslalo zase dolů. Pro oba to bylo důležité utkání, soupeř to zvládl lépe a nakročil k záchraně,“ řekl k utkání kapitán sokolů Ondřej Peterka.

Příležitost na nápravu včerejšího debaklu budou mít Hradečtí příští sobotu, kdy doma vyzvou Slavii. Poslední dva zápasy s nimi prohráli, avšak na začátku sezóny se Hradci Pražany přemohli. Zvládnou to i tentokrát?