Hradec nad Plzní dlouho vedl, remízu pro Západočechy zachránil Cadu

25. listopadu 2023

Královéhradečtí fotbalisté remizovali v utkání 16. kola Fortuna ligy s Viktorií Plzeň 1:1. Nejprve se za Votroky trefil Leibl po asistenci Kodeše, na 1:1 vyrovnal ve druhém poločase Cadu. Hradečtí si tak ze dvou duelů s předloňským mistrem odnesli dva body a protáhli svou neporaženou sérii v lize na čtyři zápasy. V neúplné tabulce zůstávají svěrenci Václava Kotala na jedenáctém místě se 17 body.

Votroci na Plzeň umí. To se potvrdilo i v dnešním zápase 16. kola Fortuna ligy, kde Hradec bral s předloňským mistrem bod po remíze 1:1. Hned z první šance se Votroci dokázali prosadit a postavit tak vývoj zápasu na hlavu. Zdánlivě krátký centr ze standardní situace prodloužil na zadní tyč hlavou Kodeš. Tam číhal stoper domácích Leibl – a rozjásal celou Malšovickou arénu.

V 26. minutě mohlo být ještě veseleji. Čmelíkova rána se sice neujala, ale následný závar před brankou málem vyústil v druhou branku Votroků. Jen na poslední chvíli jeden z bránících hráčů ukopl jasný gól Kučerovi z nohy. Na konci poločasu se k hlavičce na druhé straně dostal reprezentační hrdina ze začátku týdne Chorý, jeho pokus však gólem neskončil.

Dlouhé vedení Hradce skončilo v 73. minutě. K odraženému balónu se na hranici šestnáctky dostal Cadu a krásnou střelou překonal Bajzu. Oba týmy se v nervózním závěru snažily dostat k vítěznému gólu, ani na jedné straně se to však nepovedlo, a tak braly oba týmy bod za remízu 1:1. Votroci bodovali počtvrté v řadě, z toho třikrát v posledních třech utkáních remizovali. Plzeň v lize nadále tápe a její manko na pražská S stále roste.

Fortuna liga, 16. kolo. Sobota 25. listopadu 2023, 15:00

Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 11. Leibl (Kodeš) – 73. Cadu

Žluté karty: 79. Horák, 90. Kodeš, 90+5. Harazim  – 45+1. Bucha, 53. Šulc, 62. Hejda, 81. Mosquera

Držení míče: 42 % : 58 %. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:5.
Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:20.
Diváci: 7818.