23.3ºC

Naděžda

Hradec se doma zvedá! Tentokrát otočil zápas proti Olomouci

28. listopadu 2023

Zejména v první třetině to dřelo, nakonec si ale Lvi pro tři body proti Olomouci úspěšně došli! Na konci čtvrté minuty totiž prohrávali 0:2, do hry je ale vrátil Alex Tamáši a vedení dal Mountfieldu na začátku 29. minuty Jan Eberle. Kohouti poté sice srovnali, vítěznou trefu si však zapsal v čase 54:19 Jordann Perret. Z posledních čtyř duelů si tak Hradec doma zapsal třetí výhru.

Tým s nejhorší bilancí na hřištích soupeřů vykročil za snahou o její vylepšení skvěle. Už ve čtvrté minutě opařil tabulkové favority dvěma góly v rozmezí 22 sekund. Do sítě bývalého olomouckého gólmana Lukáše se trefil obránce Sirota, který tak skóroval ve druhém utkání za sebou, a Kalinovu chybu vzápětí potrestal ze samostatného úniku Navrátil.

Střelecky velmi pasivní Mountfield se postupně dostával do hry. V oslabení i přesilovce měl velké šance zadák Pavelka, ale kontaktní gól vstřelil až v 15. minutě Tamáši po chytrém pasu Šťastného. Slovenský forvard se prosadil poprvé od gólu v úvodním kole.

Narůstající tlak Hradce Králové vedl ve druhé třetině k obratu. Jeho hráči vymysleli dvě pohledné kombinační akce do prázdné branky, když v přesilové hře proměnil Estephanovu nahrávku Jasper a Pavelka připravil podobně snadný gól kapitánovi Eberlemu.

Do otevřené a atraktivní partie se ale Olomouc ještě před druhou přestávkou vrátila, přes rozestoupenou hradeckou pětici se totiž snadno dostal ke své druhé brance Navrátil.

Do té doby poměrně často chybující domácí mužstvo svou hru zpřesnilo, ve třetí třetině už měl Mountfield herní převahu. V početní výhodě neproměnil dvě šance Perret, ale francouzský útočník nakonec přece jen utkání rozhodl, když v 55. minutě trefil povedenou střelou růžek branky nad Konrádovou lapačkou. Olomouckou hru bez brankáře v samém závěru potrestal po Perretově asistenci Jasper, který se stejně jako Navrátil prosadil podruhé.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Olomouc začala výborně, rychle šla do vedení a my jsme se do zápasu dostávali těžko. Důležitý byl gól na 1:2, který nás trošičku nakopl a od té doby jsme se zlepšovali. Podařilo se nám otočit skóre, Olomouc znovu srovnala, ale týmovým výkonem se nám podařilo dojít k důležitému vítězství.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Měli jsme výborný vstup do utkání, vedli jsme 2:0 a jenom škoda, že jsme nechali Hradec snížit. V první třetině jsme to měli udržet. Ve druhé se stav otočil, za stavu 3:3 pak rozhodla jedna chybička ve třetí třetině. Škoda, protože náš výkon určitě nebyl špatný."

23. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Tamáši (Šťastný), 26. Jasper (Estephan, Lalancette), 29. Eberle (T. Pavelka, Estephan), 55. Perret (Okuliar, Miškář), 60. Jasper (Perret, Jank) - 4. Sirota (Orsava), 4. J. Navrátil, 39. J. Navrátil (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Frodl, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3242.

Sestavy:

Hradec Králové: Lukáš - Blain, Jank, Pláněk, Kalina, Freibergs, T. Pavelka. P. Marcel - Okuliar, Miškář, R. Pavlík - Jasper, Tamáši, Šťastný - Estephan, Lalancette, Perret - M. Chalupa, Pilař, Eberle. Trenér: T. Martinec.

Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Sirota, Švrček, Rašner, L. Mareš - Bambula. J. Knotek, Kusko - J. Navrátil, Nahodil, Klimek - Orsava, Macuh, J. Káňa - Anděl, Menšík, Kunc. Trenér: J. Tomajko.