23.3ºC

Naděžda

Hradec udolal Bruslaře v nájezdech a vede tabulku o dva body

22. února 2022

Hokejisté Hradce Králové přetlačili v 55. kole extraligy Mladou Boleslav na jejím ledě 3:2 po samostatných nájezdech a po sedmé výhře v řadě mají v čele tabulky náskok dvou bodů na druhý Třinec. Mountfield vedl už o dvě branky, ale Bruslařský klub manko stáhl. O vítězství v dovednostní disciplíně rozhodl Graeme McCormack, kanadský obránce ve službách Východočechů.

Hokejisté Hradce Králové dorazili do ŠKO-Energo Arény v Mladé Boleslavi z pozice lídra a povzbuzeni vysokou výhrou nad Plzní (6:1). V první třetině utkání 55. kola extraligy však dominovali oba gólmani - Slovinec Gašper Krošelj v domácí brance a jeho protějšek Filip Novotný, který měl v největší šanci Bruslařů štěstí, když Šťastný v úniku dvou na jednoho netrefil branku.

Jako první se ovšem gólově prosadil Mountfield, konkrétně po 38 vteřinách druhé třetiny Jakub Lev trefil horní roh branky. Po devíti minutách hradecký tým odskočil na rozdíl dvou branek, když přesilovku využil Jakub Orsava, jenž dříve také oblékal boleslavský dres.

Hradecký lídr tabulky byl na koni, vypadalo to na další hladké vítězství, ale opak byl pravdou. Domácí dvě minuty před přestávkou vrátil do hry pro změnu bývalý hradecký hráč Lotyš Maris Bičevskis, který do sítě tečoval ránu Fillmana.

Mountfield vlétl do třetí třetiny ve snaze rozhodnout zápas, ale své vedení nenavýšil, naopak Boleslavští vyrovnali. Čtyři minuty před koncem utkání Oscar Flynn prostřelil Novotného mezi betony.

V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, hosté přežili více než minutovou přesilovku boleslavského celku, a tak se šlo do nájezdů. V dovednostní disciplíně hradečtí hokejisté proměnili všechny čtyři pokusy, zatímco Bruslaři jen dva. Vítězný gól si zapsal kanadský obránce Graeme McCormack.

Hradec se po výhře 3:2 po samostatných nájezdech odpoutal v čele tabulky od Třince na rozdíl dvou bodů. V neděli 27. února Mountfield vyrazí na led Komety Brno (17.00).

Hlasy trenérů:

Petr Haken (Mladá Boleslav): „V první třetině jsme se dostávali hodně pod tlak, byla tam spousta šancí a nás podržel gólman. Ale celkově se všichni hráči v defenzívě snažili. Jak se Hradec dostal do vedení 2:0, tak bylo důležité, že jsme neinkasovali potřetí. Jsem rád, že jsme ve třetí třetině ustáli další šance a z brejku, kdy jsme se dostali jednoduše z obranného pásma, jsme srovnali. Škoda, že jsme si nevzali bod navíc v prodloužení v přesilovce. Nesehráli jsme ji špatně, ale gól jsme nedali. V nájezdech už byli šikovnější a šťastnější hosté."
Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Od nás to bylo solidních 39 minut, kdy jsme hráli poměrně slušně a vytvářeli jsme si spoustu šancí. Mrzí mě, že jsme v koncovce nebyli ještě agresivnější, protože výsledek mohl být výraznější. Bohužel gól do šatny se podepsal na celé třetí třetině. Boleslav ale zaslouženě vyrovnala. V prodloužení bylo důležité odbránit oslabení a nájezdy už jsou loterie. Ale my jsme za vítězství rádi a moc si dvou bodů vážíme."

Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Bičevskis (Fillman, Pýcha), 56. O. Flynn (O. Najman) - 21. Lev (Oksanen, Nedomlel), 29. Orsava (Smoleňák, McCormack), rozhodující sam. nájezd McCormack.
Rozhodčí: Pražák, Obadal - Gebauer, Hlavatý.
Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 949.
BK Mladá Boleslav: Krošelj (na 4. nájezd J. Růžička)- Lintuniemi, Jánošík, Pláněk, D. Moravec, Fillman, Pýcha, T. Hanousek - D. Šťastný, A. Raška, Lunter - Kantner, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Fořt, Grim - Závora, Bičevskis, Bernad. Trenér: R. Rulík.
Mountfield HK: F. Novotný - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Jank - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Cingel. Trenér: T. Martinec.