Hradec v Ďolíčku nebodoval, Klokanům výhru vystřelil Kovařík

27. srpna 2023

Fotbalisté Hradce Králové prohráli utkání šestého kola Fortuna ligy s Bohemians 1:2. Hrdinou utkání se stal Jan Kovařík, který vsítil oba góly Klokanů. První zásah si zkušený záložník připsal v osmé minutě, kdy skvělou střelou překonal brankáře Bajzu. Hradci se podařilo srovnat v 67. minutě, po přihrávce Vašulína se prosadil Kučera. O sedm minut později rozhodl zápas Kovařík. Hradečtí tak z Ďolíčku body nevezou, po šesti odehraných kolech mají stále sedm bodů.

Hradečtí fotbalisté v pražském Ďolíčku nebodovali. V utkání šestého kola nakonec po tuhé bitvě padli, Klokani vyhráli 2:1. Mužem zápasu se jednoznačně stal dvougólový Kovařík, který vstřelil své první dva góly v sezóně. Domácí do zápasu vstoupili lépe, radovat se mohli už v osmé minutě, kdy se zkušený záložník prosadil nádhernou ranou do levé šibenice. Celá obrana Hradce i gólman Bajza byli v této situaci pouze diváky.

O sedm minut později se domácí fanoušci mohli radovat podruhé, gól Křapky ale pro ofsajd uznán nebyl. Velkou šanci měl v 38. minutě Matoušek, Bajza se však tentokrát překonat nenechal. Lepším týmem byli v první půli jednoznačně Klokani. Trenér Hradce Weber reagoval na nepříznivý vývoj utkání dokonce trojím střídáním, ze hry šli i hvězdy týmu Krejčí s Pilařem. Obraz hry se však příliš nezměnil.

Bohemka měla během chvíle dvě tutovky, nejprve bývalý hráč Hradce Prekop nabil na střelu Köstlovi, ten v dobré pozici těsně minul bránu. O chvíli později se po další skvělé přihrávce Prekopa do velké příležitosti dostal opět Matoušek, Bajzovu bránu ale přestřelil. Na tahu tak byli konečně Votroci. Kodeš vyslal do běhu Vašulína, který ve vápně přesným pasem našel Jakuba Kučeru, který proti proudu hry srovnal zápas na 1:1.

Nakonec se ale přeci jen smáli Klokani. Vyražený centr si ve vápně našel hrdina zápasu Kovařík, který druhou trefou v zápase přisoudil všechny tři body „Bohemce“. Muži v zelenobílých dresech tak v tabulce předskočili své dnešní soupeře, s devíti body jsou šestí. Hradečtí jsou nyní se sedmi body na desátém místě.

Bohemians - Hradec Králové 2:1 (1:0)

Branky: 8. a 74. Kovařík - 67. Kučera. Rozhodčí: Batík - Paták, Dohnálek - Adámková (video). ŽK: Křapka, Kadlec, Beran, Hybš, Kozák, Köstl, Reichl - Leibl. Klíma, Kodeš, Šašinka. Diváci: 4379.

Sestavy:

Bohemians: Reichl - Kadlec (68. Dostál), Křapka, Hybš - Köstl, Hůlka, Hrubý, Kovařík - Matoušek (73. Mužík), Beran (90.+2 Jindřišek) - Prekop (73. Kozák). Trenér: Veselý.

Hradec Králové Bajza - Klíma, Heidenreich, Leibl (46. Šašinka) - Kučera, Kodeš, Dancák (79. Pudhorocký), Horák (86. Ševčík) - Pilař (46. Harazim), Krejčí (46. Juliš) - Vašulín. Trenér: Weber.