Hradec zlomil Vítkovice, Lukeš udržel čtvrtou nulu v sezoně

30. ledna 2022

Po pátečním vítězství nad Libercem si hokejisté Hradce Králové na domácím ledě poradili i s Vítkovicemi a po výhře 3:0 v dohrávce 44. kola si upevnili druhou příčku v extralize před Pardubicemi a zároveň se na tři body přiblížili vedoucímu Třinci. Brankář Štěpán Lukeš vychytal svoji čtvrtou nulu v sezoně.

Hokejisté Hradce Králové vyrazili do dohrávky 44. kola extraligy s Vítkovicemi povzbuzeni páteční výhrou nad Libercem (6:2) a i druhý domácí zápas během tří dnů zvládli. Tentokrát v poměru 3:0, vítězství jistil bezchybný gólman Štěpán Lukeš.

Mountfield mohl skórovat už v první třetině, ale Nikita Ščerbak, který se netrefil z dorážky, ani obránce Graeme McCormack, jenž pro změnu napálil tyč, puk za záda brankáře Dolejše nedostali. Neprosadil se ani Jakub Lev.

Vítkovice zahrozily před přestávkou, kdy Lukeš musel být v pozoru při akcích Lakatoše s Bondrou.

Hradečtí nalomili odpor hostující Ridery ve druhé třetině při vlastním oslabení, kdy Petr Koukal ukázkově vrátil kotouč Radku Pilařovi, jenž překonal Dolejše.

Zápas se také naklonil na stranu Hradce při smůle Vítkovic a štěstí domácích, které dvakrát zachránila branková konstrukce; Stehlík vystřelil od modré čáry a Kalus nejdřív trefil z dorážky pravou tyč a z druhého pokusu zase napálil břevno.

Výhru ve třetí třetině podtrhl Ahti Oksanen, jenž nejprve nezištně vyzval ke gólové radosti obránce Richarda Nedomlela a pak finský démon střelou do prázdné branky zapsal svůj dvacátý gól v sezoně. Brankář Lukeš udržel čisté konto a připsal si čtvrtou nulu.

Nepříjemný moment zažil čárový rozhodčí Lederer, který ztrpěl krvavý šrám, ale po ošetření se za potlesku diváků vrátil do hry.

Hradečtí po výhře odskočili třetím Pardubicím na čtyři body a zároveň využili ztráty vedoucího Třince, na lídra už mají jen tříbodové manko.

V dalším utkání Mountfield přivítá v úterý 1. února Kladno, tým legendárního Jaromíra Jágra (18.00).

Hlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Byl to těžký zápas s velmi silným soupeřem. To myslím nejen fyzicky, Vítkovice hrály velmi dobře. Hrál se hodně urputný a bojovný hokej, nebylo tam moc krásných akcí. Vítězství si ale ceníme a jsme za něj rádi. Cíl uhrát první čtyřku je pro nás pořád stejný, musíme s pokorou pracovat dál a soustředit se sami na sebe."

Miloš Holaň (Vítkovice): „Myslím, že do poloviny zápasu jsme byli silnému Hradci zdatným soupeřem. Viděl jsem tam dva klíčové momenty. Zaprvé, že jsme v naší přesilovce bohužel dostali gól, a zadruhé, když Marek Kalus ve vyložené šanci trefil břevno odkryté brány. Celkově nemám klukům co vytknout, utkání odehráli na maximum. V závěru jsme zkusili risk bez brankáře, ale ani ten nám nevyšel. Hradec zaslouženě vyhrál."

Hradec Králové - Vítkovice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branka a nahrávka: 27. Pilař (Koukal), 52. Nedomlel (Oksanen, Smoleňák), 57. Oksanen (Ščerbak).
Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Lederer, Gerát.
Vyloučení: 2:3. Bez využití: V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Mountfield HK: Š. Lukeš - Blain, Jank, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Nedomlel - Oksanen, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Ščerbak - Jergl, Lalancette, Miškář - Kelly Klíma, Koukal, Štohanzl – Kevin Klíma. Trenér: T. Martinec.
HC Vítkovice Ridera: Dolejš - R. Polák, Solovjov, J. Stehlík, Plášil, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Kalus, Flick, R. Bondra - Lindberg, Marosz, Lednický - Fridrich, Chlán, Bernovský. Trenér: M. Holaň.