Hradec ztratil zápas. Byla to facka před play off, zlobil se Čihák

1. března 2022

Osmizápasová vítězná série hokejistů Hradce Králové skončila. Mountfield prohrál v dohrávce 43. kola v Litvínově 2:3 po samostatných nájezdech, když ztratil dvougólové vedení. Domácí Vervě zajistil výhru Giorgio Estephan, který asistoval u obou branek a rozhodl závěrečný rozstřel. Východočeši přesto tři kola před koncem základní části extraligy vedou tabulky o tři body před Třincem.

Hokejisté Hradce Králové nastoupili v Litvínově z pozice lídra tabulky k souboji dvou týmů s momentálně nejlepší formou. Mountfield držel sérii osmi výher v řadě, domácí Verva čtyř vítězství. A byli to Severočeši, kteří úspěšnou šňůru prodloužili.

V samotném zápase to ovšem dlouho vypadalo, že tím šťastnějším bude hradecký tým. V první bezbrankové třetině se v dobré pozici ocitli dvakrát Cingel, dále Blain a Orsava. Na druhé straně brankáře Filipa Novotného zachránilo břevno po střele Stříteského.

Ještě do poloviny utkání Mountfield gólově udeřil. Nejprve v horním rohu Godlovy branky skončila krásná střela Aleše Jergla. O tři minuty později k podobně výstavní ráně napřáhl Christophe Lalancette a Kanaďan zajistil hostům dvoubrankový náskok.

Málokdo by řekl, že vedoucí tým tabulky utkání ztratí, ale stalo se. Domácí využili dvě přesilovky. Ještě do konce druhé třetiny snížil Matúš Sukel, jenž se nejlépe orientoval v předbrankovém prostoru.

V závěrečné části Hradec bránil vedení, obránce Filip Pavlík mohl přidat třetí gól, ale nakonec Litvínov dvě minuty před koncem utkání vyrovnal. Za zády Novotného skončila rána Patrika Zdráhala.

V prodloužení branka nepadla a v nájezdech se vyznamenal domácí gólman Denis Godla, jenž nepustil jediný pokus hostujících hráčů. Na slovenském brankáři si postupně zuby vylámali Lev, který tedy trefil tyč, dále Oksanen, McCormack a Cingel. Naopak na litvínovské straně uspěli kanadský útočník Giorgio Estephan, který k dvěma asistencím přidal i vítězný góly, a Fronk.

Hradečtí hokejisté mají tři kola před koncem základní části tříbodový náskok v čele tabulky na druhý Třinec. V dalším 58. kole se Mountfield v pátek 4. března opět utká s Litvínovem, tentokrát v domácí ČPP Aréně (18.00).

Hlasy trenérů:

Vladimír Růžička (Litvínov): „V první třetině se hrál vyrovnaný zápas, v druhé části nás Hradec začal přehrávat a několikrát nás zavřel v našem obranném pásmu. Na deset minut jsme úplně vypadli ze hry, ale naštěstí jsme dokázali v přesilovce snížit a v závěru vyrovnané třetí třetiny jsme vyrovnali.“
Ladislav Čihák (Hradec Králové): „Nám se to hodnotí špatně. Vedli jsme 2:0, ve druhé třetině jsme Litvínov zatlačili a místo toho abychom přidali třetí branku, tak jsme inkasovali. Oba góly jsme navíc dostali v oslabení, na které jsem se před zápasem připravovali, co k tomu říct. Byla to pro nás taková facka před play off, s klukama to rozebereme a jedeme dál."

Litvínov - Hradec Králové 3:2 po sam. náj. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 36. M. Sukeľ (Estephan, F. Lukeš), 58. P. Zdráhal (F. Lukeš, Estephan), rozhodující nájezd Estephan - 24. Jergl (Ščerbak, Kevin Klíma), 27. Lalancette (Blain).
Rozhodčí: Horák, Lhotský - Hejduk, J. Svoboda. Vyloučení: 2:2. Využití 2:0. Diváci: 2489.
HC Verva Litvínov: Godla – Stříteský, Kolář, Strejček, Hrbas, Zeman, Demel – Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Sukeľ, Straka – Fronk, Gerhát, Svoboda – Havelka, Hübl, Zygmunt – Lukeš. Trenér: V. Růžička.
Mountfield HK: Novotný – Nedomlel, Blain, Kalina, Pavlík, Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Pilař, Cingel, Orsava. Trenér: T. Martinec.