Hradecké basketbalistky zvládly tvrdě vedený duel na Slovance

8. října 2022

Zatím stoprocentní jsou v Ženské lize basketbalistky Sokola Hradec Králové, které vyhrály i své druhé utkání v letošním ročníku. Lvice po velkém boji zvítězily na palubovce Slovanky 83:74. „Tohle utkání bylo velmi tvrdě vybojované," přiznala trenérka Romana Ptáčková.

Až příliš práce měly basketbalistky Sokola Hradec Králové v utkání 3. kola Ženské ligy na palubovce Slovanky. Lvice nakonec zápas, který se hrál v novém domácím prostředí soupeře - ve sportovní hale Vysoké školy ekonomické v Praze na Třebešíně, zvládly. Utkání zlomily až v závěru a vyhrály 83:74.

Hradecký tým, který se od začátku sezony potýkal s marodkou, kvůli níž měl odložený duel úvodního kola v Brně se Žabinami, měl problémy především s chorvatskou reprezentantkou Miou Mašičovou, která zaznamenala 22 bodů. V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení a žádný se nedostal do většího bodového trháku.

V polovině třetí čtvrtiny hradecká letní posila Kateřina Zeithammerová, jež přišla právě ze Slovanky, úspěšnou trojkou vyrovnala na 53:53 a vypadalo to, že tohle Lvice vystřelí nahoru, ale opak byl pravdou. Slovanka dvanácti body v řadě utekla ve skóre. Naštěstí hradecká opora Pamela Therese Effangová úspěšnou střelbou snížila před závěrečnou desetiminutovkou manko pod deset bodů.

A to byl ten hlavní impulz. Poslední čtvrtina už vyzněla ve prospěch hradeckého týmu. A když po dvanáctibodové šňůře Michaela Matušková dokonala obrat ve skóre, bylo o výhře Lvic rozhodnuto.

„Máme za sebou těžké utkání, které bylo velmi tvrdě vybojované. Oba týmy hrály velmi tvrdou obranu a řekla bych, že v některých fázích to bylo už za hranou. Tým ukázal morál. My jsme měly problém pod košem, navíc se nám zranila Klára Vojtíková. V utkání jsme měly také dost ztrát, tím jsme si utkání zkomplikovaly, ale jsem ráda, že jsme zápas nakonec dokázaly otočit," uvedla hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Liga basketbalistek - 3. kolo:

Slovanka - Hradec Králové 74:83 (22:25, 43:41, 67:59)

Body: Mašičová 22, Hálová 21, Campbellová 19, Svatoňová 5, Domuzinová 4, Ondroušková 3 - Zeithammerová 21, Effangová 18, Čuperková 14, Matušková 8, Bolardtová 6, Levínská 5, Pokorná 3, Vojtíková 3, Brožová 3, Velichová 2. Rozhodčí: Bohata, Scholzová, Barták. TH: 9/15 - 14/22. Trojky: 5:7. Fauly: 19:23. Doskoky: 37:43. Diváci: 56.