23.3ºC

Naděžda

Hradečtí zlomili Tygry a po třech nezdarech zabrali

29. ledna 2022

Hokejisté Hradce Králové porazili v utkání 46. kola Liberec 6:2 a vyhráli po třech výsledkově nevydařených zápasech v extralize. Mountfield vykročil k vítězství už po dvou třetinách, kdy vedl rozdílem čtyř branek.

Hradečtí hokejisté v úvodu utkání přečkali šanci libereckého Filippiho a pak udeřili, když Štohanzl našel před brankou Kellyho Klímu, který překonal brankáře Kváču. Vzápětí Bilí Tygři nevyužili další šanci, jmenovitě slovenský útočník Faško-Rudáš a Mountfield postupně získával půdu pod nohama.

Ve své druhé početní výhodě domácí přidali i druhou trefu, když přesně pálil kanadský obránce Graeme McCormack. Po přestávce Hradečtí zlomili odpor Liberce definitivně. Po chybě Rychlovského vstřelil třetí branku Jakub Lev.

Mountfield kráčel k vítězství, jeho náskok navýšil Aleš Jergl, jehož rána do rohu byla z kategorie velmi povedených. Pátý gól přidal Nikita Ščerbak, který doklepl do sítě chytrou přihrávku Orsavy. Ruský útočník bodoval i ve třetím zápase po příchodu na východ Čech.

Až za pětigólového vedení domácích se prosadili Liberečtí, když gólmana Štěpána Lukeše osm minut před koncem překonal Filippi. Ve zbytku zápasu se střelecky prosadili kapitán Radek Smoleňák a skóre korigoval hostující obránce Derner.

Hradečtí vyhráli po třech nezdarech v extralize a vítězstvím 6:2 vyrovnali nejvyšší rozdíl ve skóre ve vzájemných duelech s Libercem z února 2016.

V neděli na východ Čech dorazí k dohrávce 44. kola Vítkovice (16.00).

Hlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Do zápasu jsme nevstoupili optimálně, Liberec měl dvě tři velké šance a nás podržel brankář. Až první gól nás malinko uklidnil a začali jsme hrát hru, kterou jsme si předsevzali. Vyhrávali jsme osobní souboje a dobře jsme bruslili. Důležitý byl gól na 2:0 z přesilovky, kdy jsme začali věřit, že zápas zvládneme. Chtěl bych pochválit všechny hráče, od prvního do posledního, že hráli týmově a jeden pro druhého. Myslím, že vítězství jsme si zasloužili."

Patrik Augusta (Liberec): „Hradec Králové byl lepší celých šedesát minut a zaslouženě vyhrál. Přišlo mi, že od začátku jsme neměli nohy, soupeř byl všude rychleji, vyhrával osobní souboje a každou naši chybu potrestal."

Hradec Králové - Liberec 6:2 (2:0, 2:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 7. Kelly Klíma (Štohanzl), 19. McCormack (Ščerbak, Orsava), 27. Lev, 38. Jergl (Lalancette, Miškář), 44. Ščerbak (Orsava), 58. Smoleňák (Oksanen, F. Pavlík) - 52. Filippi (Birner), 59. Derner (Filipi, A. Najman). Rozhodčí: Šír, Horák - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 816 (omezený počet).
Mountfield HK: Š. Lukeš - Blain, Jank, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Nedomlel - Oksanen, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Ščerbak - Jergl, Lalancette, Miškář - Kelly Klíma, Koukal, Štohanzl. Trenér: T. Martinec.
Bílí Tygři Liberec: Kváča - Štibingr, Šmíd, Ivan, Rosandič, Melancon, Derner - A. Najman, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - Faško-Rudáš, Šír, Rychlovský - Čederle. Trenér: Augusta.