Jako na houpačce. Lvice si vylámaly zuby na levharticích z Chomutova

11. ledna 2023

Hradecké basketbalistky se po skvělém výkonu proti Strakonicím musely smířit s venkovní porážkou proti sousedkám v tabulce z Chomutova. Domácí hráčky do zápasu vlétly jako uragán, během dvou minut vedly 10:0. Lvice do konce první čtvrtiny náskok soupeřek snížily, ve druhé části však přišla smršť. Levhartice ji vyhrály 33:9 a prakticky tím zápas rozhodly. Ve druhém poločase si domácí basketbalistky utkání pohlídaly a mohou se tak radovat z velmi důležitého vítězství proti přímým soupeřkám v tabulce.

Ani napodruhé tak v této sezóně hradecké basketbalistky nedokázaly porazit Chomutov. Lvice se v tabulce propadly na šesté místo, když je přeskočily nejen jejich dnešní soupeřky, ale také Ostrava. Hradecký tým v poslední době předvádí rozkolísané výkony, v posledních šesti zápasech střídavě třikrát zvítězil a třikrát prohrál. Vzhledem k blížícímu se play-off budou muset najít svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové konzistenci, pokud v něm chtějí uspět.

„Ty dva zápasy proti Chomutovu se nedají moc srovnávat, protože když hrál Chomutov u nás, tak nám chyběly vysoké hráčky. Tentokrát jsme nastoupily ve vysoké sestavě, takže se možná ukázalo, že na Chomutov je lepší hrát v nižší, agresivnější sestavě,“ poukazovala na změny v sestavě Ptáčková. Hradecký ženský tým stejně jako ten mužský trápí rozsáhlá marodka, oba týmy tak stále hledají ideální sestavu v náročném programu sezóny.

„Chybí nám spoustu hráček, neustále začínáme od nuly. Jedna hráčka se vrátí a začne se zapracovávat do sestavy, mezitím nám tři kvůli zranění vypadnou. Jediným pozitivem z tohoto zápasu je, že se po třech letech do sestavy vrátila Katka Zavázalová a ihned patřila mezi nejlepší hráčky, i když v podstatě netrénovala,“ zmínila trenérka lvic návrat Kateřiny Zavázalové na basketbalovou palubovku.

Hradecké basketbalistky čekají příští týden dva zápasy. Nejprve ve středu vyzvou v rámci domácího poháru Žabiny Brno, v sobotu pak doma přivítají favoritky celé soutěže z USK Praha. Dva nesmírně těžké zápasy proti soupeřkám z popředí tabulky ukáží, jak se s výkyvy formy hradecké lvice popraly.