Kolaps ve třetí třetině, Hradec zakončil v Třinci rok 2023 prohrou

30. prosinece 2023

S rokem 2023 se hokejisté Mountfieldu rozloučili prohrou. Na ledě Ocelářů přitom nehráli přes dvě třetiny špatně, v polovině 42. minuty navíc podruhé v zápase využili přesilovku a vedli 2:1. Poté však přišel kolaps, Slezané strhli vedení na svou stranu v čase 49:22, o osm sekund později šli do trháku. Rozjetí domácí nakonec ve třetí třetině přidali celkem šest branek a zvítězili 7:2, Lvi se museli v poslední desetiminutovce obejít bez Eetiho Laurikainena, který po srážce s Voženílkem v brankovišti nedochytal. Prvotní zprávy mluví o lehkém otřesu mozku.

Hradec otevřel skóre ve čtrnácté minutě z první přesilové hry v zápase. Jergl našel křížným pasem Lalancettea, jenž se prosadil tvrdou ranou zpoza pravého kruhu. Domácí odpověděli v úvodu prostřední části také z početní převahy. Nestrašilovu střelu doklepl do prázdné branky Růžička a připsal si čtrnáctý gól sezony.

Vrátit Hradci vedení mohli Freibergs a Perret, který se dostal za obranu Ocelářů, ale nevyzrál na Mazance. Kanadský útočník si vše vynahradil na začátku třetí třetiny, když v přesilové hře důrazem v předbrankovém prostoru dostal puk do třinecké branky.

Domácí kontrovali přesně za minutu: Pánik vystřelil bekhendem z pravého kruhu a puk skončil v síti. Další dvě branky přidali třinečtí obránce v krátkém sledu při hře čtyř proti čtyřem. Marinčin se prosadil střelou z pravého kruhu a Jeřábek usměrnil do branky ideální Čachovu přihrávku.

V 51. minutě Blain natlačil Voženílka na brankáře Laurikainena, který zůstal ležet na ledě a kvůli zranění pro něj zápas skončil. Strhla se tím ale velká mela, ve které byl nejaktivnější hostující Kalina a dostal trest navíc, který Oceláři využili Nestrašilem. Lukáš tak inkasoval, byť si pořádně nesáhl na puk.

Domácí poté promarnili 43 sekund přesilové hry pět na tři, ale po návratu Marcela na led propálil Kundrátek od modré čáry vše, co se mu stalo v cestě. Gólovou smršť završil Čacho z úniku.

Ohlasy trenérů:

Vladimír Országh (HC Oceláři Třinec): Hradec odehrál skvělých padesát minut, měl výborný pohyb, klíčové pro nás bylo, že se nám po brance na 1:2 podařilo hned srovnat. Pak přišla povedená tříminutová pasáž, kde jsme odskočili a dovedli duel do vítězného konce. Pomohli jsme si přesilovkami, na druhou stranu je nutno říci, že je výsledek zavádějící a těch zmíněných padesát minut bylo zcela vyrovnaných.

Tomáš Hamara (Mountfield HK): Můžu zhodnotit jenom necelých padesát minut, ve kterých jsme hráli výborně. Musím dát týmu velký kredit, myslím si, že jsme byli možná i lepším celkem. Neproměnili jsme to ale na góly, pak jsme při hře čtyři na čtyři udělali dvě hrubé chyby, které Třinec potrestal, čímž rozhodl.

32. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 7:2 (0:1, 1:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 24. M. Růžička (A. Nestrašil, J. Jeřábek), 43. Pánik (A. Nestrašil, Polášek), 50. Marinčin (Kurovský, Smith), 50. J. Jeřábek (Čacho), 52. A. Nestrašil (M. Růžička), 58. Kundrátek (M. Růžička, Pánik), 59. Čacho - 14. Lalancette (Jergl, Miškář), 42. Perret (Šťastný, Jasper). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. Diváci: 5014.

Sestavy:

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, Miloš Roman, D. Voženílek - A. Nestrašil, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Holinka, Hrehorčák - O. Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Hradec Králové: Laurikainen (51. Lukáš) - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, P. Marcel, Gaspar - Estephan, Miškář, Šťastný - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Lalancette, Okuliar - K. Lang, Pilař, M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.